Andrzej Duda wrócił do pracy po COVID-19. W niedzielę jedzie na narty

5 stycznia poinformowano, że Andrzej Duda już po raz drugi otrzymał dodatni wynik testu na obecność COVID-19. Po 10 dniach, w sobotę, szef Gabinetu Prezydenta Paweł Szrot poinformował, że prezydent jest już ozdrowieńcem.

Pierwszy raz Andrzej Duda zachorował w październiku 2020 roku. Wówczas na kwarantannę został skierowany nie tylko prezydent, ale i osoby, z którymi miał wtedy kontakt - m.in. tenisistka Iga Świątek, którą prezydent uhonorował Złotym Krzyżem Zasługi.

Zobacz wideo Andrzej Duda nawiązał do inflacji: Ja też płacę rachunki. Ja też robię zakupy

Prezydent Andrzej Duda pokonał COVID-19 po raz drugi. Jest ozdrowieńcem

5 stycznia z kolei okazało się, że prezydent po raz drugi zakaził się  koronawirusem. W sobotę 15 stycznia szef gabinetu prezydenta Paweł Szrot w rozmowie na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia poinformował, że Andrzej Duda po raz kolejny jest ozdrowieńcem i wrócił już do pełnienia swoich obowiązków. - Pan prezydent zakończył izolację zgodnie z przepisami prawa, wrócił już do normalnej aktywności, wykonał sobie testy, jest już zupełnie zdrowy - poinformował.

2022 New Year's Eve Times Square PerformancesSylwester z omikronem w tle. Tak świat przywitał Nowy Rok [GALERIA]

Paweł Szrot informował wcześniej za pośrednictwem mediów społecznościowych, że Andrzej Duda "czuje się dobrze, nie ma ciężkich objawów i przebywa pod stałą opieką medyczną". Przypominał również, że "prezydent przyjął w kwietniu i czerwcu zeszłego roku dwie dawki szczepionki, a 17 grudnia - dawkę trzecią przypominającą.  - Prezydent wszystkich w dalszym ciągu zachęca i ja też zachęcam - szczepmy się dla dobra, dla zdrowia swojego, swoich bliskich i całego narodu - dodał Szrot.

Andrzej Duda z ujemnym wynikiem testu. W niedzielę wyruszy na narty

Jak podaje "Tygodnik Podhalański" prezydent Andrzej Duda w niedzielę 16 stycznia weźmie udział w charytatywnym maratonie narciarskim "12H Slalom Maraton Zakopane". Celem imprezy jest wsparcie sportowców z niepełnosprawnością z Fundacji HANDICAP Zakopane. Każdy kolejny przejazd będzie wiązał się z konkretną wpłatą na rzecz małych narciarzy od sponsora głównego PZU. Prezydent już kilkukrotnie inaugurował wydarzenie. 

Prezydent Andrzej DudaNieoficjalnie: Kancelaria Prezydenta ma wątpliwości co do "lex Czarnek"

"16 stycznia 2022 roku na Polanie Szymoszkowej ponownie ścigamy się na nartach charytatywnie, aby 'wyjeździć' jak największe wsparcie dla sportowców z niepełnosprawnością" - czytamy na stronie internetowej Fundacji. W ubiegłym roku narciarzom udało się przejechać niemal 700 km. 

Celem sportowym inicjatywy jest z kolei atak na Rekord Polski w 12-godzinnym drużynowym slalomie non-stop (720 km) oraz rekord ilości zjazdów w otwartym dla wszystkich chętnych mini slalom maratonie (622 przejazdy) - dowiadujemy się z tygodnika.

Więcej o: