Ząbkowice Śląskie. Tragiczny wypadek na DK8. Nie żyje kierowca ambulansu [ZDJĘCIA]

W zderzeniu trzech samochodów niedaleko Ząbkowic Śląskich (woj. dolnośląskie) na DK nr 8 zginął kierowca ambulansu.

Do tragicznego wypadku doszło w piątek przed godz. 22 na drodze krajowej nr 8, między miejscowościami Braszowice i Bardo, niedaleko Ząbkowic Śląskich (dolnośląskie). Policja podaje, że 51-letni kierowca ambulansu "na skrzyżowaniu drogi z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w bok stojącego na pasie do lewoskrętu osobowego chevroleta, a następnie zderzył się czołowo z ciężarówką z naczepą, by zatrzymać się na przydrożnych barierkach".

Więcej informacji z kraju znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Zobacz wideo Poszukiwany trzema listami gończymi próbował uciec przed policją. Wjechał w znak drogowy

Wypadek na DK nr 8. Kierowca ambulansu zginął na miejscu. Pozostali kierowcy byli trzeźwi

51-latek zginął na miejscu, a jego pasażer trafił do szpitala. 49-letni kierowca osobówki i 27-letni Ukrainiec kierujący ciężarówką byli trzeźwi. Ich również przewieziono do szpitala, ale po opatrzeniu zostali zwolnieni do domu. Okoliczności i przyczyny wypadku będą wyjaśniane przez prokuraturę i policję - zrelacjonowała w sobotę st. asp. Katarzyna Mazurek z KPP w Ząbkowicach Śląskich. DK nr 8 na odcinku Braszowice do skrzyżowania do miejscowości Przyłęk była całkowicie zablokowana. Zorganizowane zostały objazdy, na które kierowali policjanci.

pirat drogowy w Gostyniu (zdjęcie ilustracyjne)Wielkopolskie. Niebezpieczna jazda kosztowała kierowcę 3500 zł mandatu [WIDEO]

Rzeczniczka dodała, że minionej doby na terenie powiatu ząbkowickiego zgłoszono sześć zdarzeń drogowych, z czego dwa miały miejsce na drodze krajowej "ósemce". Policja kolejny raz apeluje do kierowców o rozsądek i ostrożność na drodze.

"Zmienne warunki atmosferyczne, jakie panują w ostatnich dniach, wymagają zachowania wyjątkowej ostrożności, a przede wszystkim zdjęcia nogi z gazu! Jedźmy ostrożnie. Za kierownicą wystarczy zaledwie chwila nieuwagi, by doszło do tragedii" - zakończyła komunikat st. asp. Mazurek.

Kierowca ukarany mandatami na kwotę 6,5 tys. złPomorskie. Podróż zakończył w rowie. Za dwa mandaty musi zapłacić 6500 zł

Więcej o: