Poznań. Zaatakował strzykawką kuriera i operatora telewizyjnego. W środku była nieznana substancja

Poznańska prokuratura ma w weekend wnieść o tymczasowy areszt dla 27-letniego mężczyzny, który w ostatnich dniach zaatakował dwie osoby igłą ze strzykawką z nieznaną substancją. Na razie nie wiadomo, jaki był motyw działania zatrzymanego.

Najpierw ofiarą 27-latka miał paść operator poznańskiej telewizji WTK, który w poniedziałek wieczorem znajdował się wraz z reporterem na skrzyżowaniu ul. Garbary i Estkowskiego. W pewnym momencie 27-latek miał do niego podejść i wbić igłę w plecy.

Jak informowała telewizja WTK, operator udał się do szpitala, gdzie pobrano mu krew do badań. Sprawę zgłoszono też na policję.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

W czwartek w podobny sposób miał zostać zaatakowany w Poznaniu kurier. 27-latek tego samego dnia został zatrzymany przez poznańskich policjantów.

Zobacz wideo Poznań: 27-latek atakował strzykawką

Poznań. 27-latek atakował igłą ze strzykawką

"Po zatrzymaniu znaleziono przy nim igłę i strzykawkę. W styczniu wyszedł z więzienia po odbyciu kary za inne przestępstwa" - przekazał na Twitterze rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu Andrzej Borowiak.

W sobotę poznańska prokuratura ma wnieść o tymczasowy areszt dla 27-latka. Mają mu zostać postawione zarzuty umyślnego spowodowania uszczerbku na zdrowiu i popełnienia występku o charakterze chuligańskim. Grozi mu do dwóch lat więzienia.

Na razie nie wiadomo, dlaczego zdecydował się zaatakować kuriera i operatora. Nie wiadomo też, jaka substancja znajdowała się w strzykawce. 

Więcej o: