Pogoda na dziś - sobota 15 stycznia. Synoptycy prognozują zachmurzenia, jednak będzie sucho

W sobotę będzie pochmurnie i chłodno. A termometry wskażą maksymalnie 3 stopnie. Sprawdź, gdzie będzie dziś najcieplej.

Synoptycy nie przewidują opadów deszczu ani śniegu w sobotę. Czekają nas za to zachmurzenia w kilku regionach.

Zobacz wideo Przedłużające się mrozy to ryzyko powodzi. Do pracy ruszyły lodołamacze - wśród nich Puma i Sokół

Prognoza pogoda na sobotę. Najcieplej będzie na północy Polski

W sobotę o godzinie 12 najcieplej będzie w Bydgoszczy i Trójmieście, tam temperatura osiągnie 3 stopnie. Po 2 stopnie będzie w województwie zachodniopomorskim, lubuskim, dolnośląskim, śląskim, małopolskim, podkarpackim, mazowieckim, podlaskim i warmińsko-mazurskim. W Łodzi, Kielcach i Lublinie termometry wskażą 1 stopień. 

Pogoda na dziś - sobota 15 stycznia. Synoptycy prognozują zachmurzenia, jednak będzie suchoPogoda na dziś - sobota 15 stycznia. Synoptycy prognozują zachmurzenia, jednak będzie sucho Fot. Gazeta.pl

Zima w Bieszczadach Pogoda. W nocy ścisnął mróz, w Bieszczadach "śnieg po kolana"

Prognoza pogody na sobotę. Pochmurnie 

Do godziny 12.00 zachmurzenie jest prognozowane na południowym zachodzie i zachodzie Polski, jednak w ciągu dnia chmury będą się przesuwać w kierunku północy i centrum. Synoptycy nie prognozują, opadów deszczu ani śniegu. Wiatr będzie wiał nad morzem z prędkością do 45 km/h. W pozostałych częściach kraju osiągnie maksymalnie 35 km/h.

Przeczytaj więcej podobnych informacji z kraju na stronie głównej Gazeta.pl.

Prognozy TOPR. Pierwszy stopień zagrożenia lawinowego

W Tatrach obowiązuje pierwszy stopień zagrożenia lawinowego. "Pokrywa śnieżna jest na ogół dobrze związana i stabilna. Wyzwolenie lawiny jest na ogół możliwe jedynie przy dużym obciążeniu dodatkowym w nielicznych miejscach na bardzo stromych lub ekstremalnych stokach. Możliwe jest samoistne schodzenie małych i średnich lawin" - czytamy w komunikacie opublikowanym przez Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Synoptycy informują, że w Tatrach będą panować na ogół dogodne warunki, jednak na bardzo stromych stokach należy zachować szczególną ostrożność. 

Spłoszony jeleń wpadł na myśliwego Spłoszony jeleń wpadł na myśliwego. Poroże przebiło mężczyźnie oczodół [WIDEO]

Więcej o: