Wypadek pociągu na Podkarpaciu. Pierwszy człon zajął się ogniem. Jedna osoba zginęła

Do bardzo poważnego wypadku doszło przed południem w miejscowości Widełka. Pod pociąg Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej wjechał pojazd dostawczy. Na skutek zderzenia doszło wykolejenia pociągu, który następnie uderzył w słup trakcyjny. Pierwszy człon pojazdu zajął się ogniem. Jedna osoba zginęła.

- Jedna osoba zginęła, a jedna trafiła do szpitala w wyniku wypadku, do którego doszło na przejeździe kolejowym w Widełce w powiecie kolbuszowskim - poinformowała Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie.

Do zdarzenia doszło przed godzina 11. Na miejsce zostało zadysponowanych 12 zastępów straży pożarnych z powiatów kolbuszowskiego i rzeszowskiego.

Rada Medyczna przy premierze się sypie. 13 lekarzy rezygnuje z doradzaniaRada Medyczna przy premierze się sypie. 13 lekarzy rezygnuje z doradzania

Poważny wypadek pociągu w Widełce. Pociąg stanął w ogniu

Kierujący samochodem dostawczym wjechał pod szynobus. Pomimo reanimacji nie udało się uratować życia kierowcy samochodu. Pociągiem podróżowało w sumie 9 osób: siedmioro pasażerów i dwie osoby z obsługi pociągu. Do szpitala trafiła jedna z pasażerek szynobusa.

Na skutek zderzenia doszło wykolejenia pociągu, który następnie uderzył w słup trakcyjny. Pierwszy człon pojazdu zajął się ogniem, który ugasili przybyli na miejsce strażacy. Zniszczenia pojazdu są bardzo rozległe - podaje portal rynek-kolejowy.pl.

Trwa ustalanie przyczyn wypadku, na miejscu pracuje komisja złożona z prokuratora i policji.

Więcej o: