Pogoda - ostrzeżenia IMGW. Piątek będzie wietrzny. Wiatr w porywach do nawet 100 km/h

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla większości województw. W piątek w Polsce przewidywany jest silny wiatr, a miejscami także marznące opady.
Zobacz wideo Woźny: Są dni, gdy wiatraki potrafią zaspokajać 35-40% potrzeb systemu energetycznego w Polsce

Piątek 14 stycznia będzie dość ciepły. W całym kraju w ciągu dnia przewidywane są dodatnie wartości na termometrach, choć dzień będzie także deszczowy. Do tego synoptycy ostrzegają przed silnym wiatrem, który zagrozi mieszkańcom w prawie całej Polsce.

Pogoda na piątek. Od 4 do 8 stopni na plusie

Temperatura w piątek wahać będzie się między 3 stopniami na południu kraju, a nawet 9 na północy - zdecydowanie najcieplej zapowiada się w Szczecinie, w centrum kraju na termometrach około 6 stopni. Wieczorem wartości spadną natomiast nawet do -3 stopni - najzimniej będzie we wschodniej części kraju. W całej Polsce obecne będą przelotne opady deszczu, a nawet deszczu ze śniegiem. Prawdziwym problemem okaże się jednak wiatr, który w porywach może osiągnąć nawet 100 km/h

Więcej aktualnych informacji na temat pogody znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

IMGW ostrzega: W piątek w Polsce silnie zawieje - nawet do 100 km/h

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przygotował ostrzeżenia drugiego stopnia przed silnym wiatrem dla województwa warmińsko-mazurskiego, większości podlaskiego, a także krańców nadmorskich w pomorskim i zachodniopomorskim. 

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem obowiązują natomiast w województwach: zachodniopomorskim, pomorskim, kujawsko-pomorskim, mazowieckim, lubelskim, podkarpackim, świętokrzyskim, łódzkim, wielkopolskim - głównie do godzin popołudniowych. W niektórych regionach Podkarpacia do godzin porannych dodatkowo synoptycy ostrzegają przed marznącymi opadami powodującymi gołoledź. 

Więcej o: