Kalendarze z "kościołem Bedoesa" trafią na aukcję WOŚP z podpisem rapera

Anonimowy internauta zmienił nazwę kościoła mapie Googla z Miłosierdzia Bożego na kościół pw. Bedoesa - polskiego artysty. Kiedy Urząd Gminy w Lipce z nową nazwą wydrukował gminny kalendarz, w internecie zawrzało. Egzemplarze trafią na aukcję WOŚP i zostaną podpisane przez rapera.
Zobacz wideo Kiedy nastąpi uwolnienie rynku gazu? Głośniewska: Powinno to nastąpić od 1 stycznia 2024 r.

"Kościół Bedoesa" we wsi Łąkie w gminie Lipka (woj.wielkopolskie) stał się jednym ze słynniejszych w Polsce, a wszystko za sprawą żartu anonimowego internauty, który zmienił w Google Maps jego właściwą nazwę - "Kościół pw. Bożego Miłosierdzia". Okazało się, że urząd gminy nie zauważył błędu i wydrukował 200 egzemplarzy kalendarzy z nową nazwą - "Łąkie, od lewej sklep spożywczy Wanda Klimek, następnie budynek mieszkalny i po prawej rzymskokatolicki kościół pw. Bedoesa SBM 2020" - czytamy na październikowej stronie. Teraz urzędnicy pomyłkę chcą obrócić w dobro i wystawić egzemplarze na licytację na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Poszukiwany Rafał PacynaBędzin. Policja wciąż szuka 42-latka oskarżonego m.in. o podwójne zabójstwo

Kalendarze z "kościołem Bedoesa" trafią na aukcję WOŚP z podpisem rapera

- Gmina Lipka, tak jak kilka innych lokalnych podmiotów, przyjęły ofertę od agencji zewnętrznej na zakup kalendarzy. Gmina nie kupiła tysięcy kalendarzy, tak jak informują niektóre portale, tylko dwieście sztuk. Na stronie jedenastej, pojawił się błąd. Spotkaliśmy się ze współwłaścicielem agencji artystycznej, która odpowiadała za wydanie kalendarza. Stał się ofiarą "fake newsa" - zmieniono nazwę kościoła w Google Maps. Posługując się tą stroną, użył błędnej nazwy - komentowała Julita Milczyńska z działu promocji i rozwoju Urzędu Gminy Lipka.

Jak poinformował TVN24, urzędnicy chcą przeznaczyć zakupione egzemplarze z błędem na licytację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. - Chcemy przekuć to całe zamieszanie z kalendarzem w coś dobrego. Rozmawialiśmy z menedżerem Bedoesa. Pan Borys zgodził się przyjechać do nas i podpisać kilka kalendarzy, które wystawimy na licytację na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - poinformowała Milczyńska.

- Na pewno podpiszemy te kalendarze, w akcje charytatywne zawsze chętnie się angażujemy. Ustalamy kiedy dojdzie do spotkania w urzędzie gminy Lipka - przekazała osoba z wytwórni SBM Label.

Dzieci. Pedofilia. (Zdjęcie ilustracyjne)Hiszpania. 175 ofiar nadużyć seksualnych w ośrodkach opieki dla dzieci

Więcej o: