Pogoda na dziś - środa 12 stycznia. Na drogach zrobi się ślisko. IMGW ostrzega przed opadami marznącymi

Pogoda w środę 12 stycznia może zaskoczyć. Na początku tygodnia byliśmy świadkami powrotu lekkiej zimy ze słabymi opadami śniegu, a teraz pora na ocieplenie. Od czwartku pogoda niżowa, opady deszczu i silniejszy wiatr.
Zobacz wideo Premier i rzecznik prasowy wbijają szpile Tuskowi. "Ciekawe, czy Donald Tusk coś robi, żeby obniżyć ceny prądu?"

Pogoda w środę 12 stycznia ulegnie zmianie. Choć z północy i północnego wschodu napływa mroźne powietrze arktyczne, synoptycy przewidują rozpogodzenie. Dzisiaj nadal dużo chmur, bez opadów, tylko nad morzem spadnie deszcz ze śniegiem. Temperatura maksymalna wyniesie od -5 stopni Celsjusza na wschodzie do 2 stopni Celsjusza na zachodzie i nad morzem. Ocieplenie jednak nie potrwa długo, bo już w niedzielę 16 stycznia przewiduje się kolejny spadek. 

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Pogoda na dziś - środa 12 stycznia. Marznącą mgłą ograniczająca widzialność 

W środę najwyższej temperatury mogą spodziewać się mieszkańcy Szczecina - wyniesie ona dokładnie 0 stopni Celsjusza. W pozostałych regionach termometr będzie wskazywał wartości ujemne. Synoptycy przewidują duże zachmurzenie, ale z przejaśnieniami oraz słabe opady śniegu, a pod wieczór na Pomorzu również śniegu z deszczem. Eksperci ostrzegają przed marznącą mgłą ograniczająca widzialność do 200 m miejscami na południowym zachodzie.

Pogoda na dziś - środa 12 stycznia. Temperatura powietrza w PolscePogoda na dziś - środa 12 stycznia. Temperatura powietrza w Polsce Fot.: Gazeta.pl

Podlaskie. Piosenka zachęcająca do szczepień hitem InternetuPodlasie. "Maryś, zaszczep się", czyli utwór, który podbija Internet

Prognoza pogody. Uwaga na silny mróz

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegają przed silnym mrozem na Podlasiu dla powiatu: suwalskiego, sejneńskiego, augustowskiego, sokólskiego, białostockiego, bielskiego, hajnowskiego, siemiatyckiego oraz na południu kraju. Ostrzeżenia będą ważne do godz. 8 w środę. 

Niewykluczone, że zagrożenie stworzą też opady marznące. Alerty IMGW mogą zostać wydane dla województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, podlaskiego, mazowieckiego, lubelskiego (północne powiaty), łódzkiego (północne i zachodnie regiony), warmińsko-mazurskiego, wielkopolskiego, lubuskiego, dolnośląskiego i opolskiego. 

Mimo niskich temperatur w wymienionych rejonach "pierwsza dekada stycznia zapisuje się powyżej normy termicznej dzięki bardzo ciepłej aurze w pierwszych dniach 2022 roku" - poinformowali eksperci na Twitterze.

Pogoda na tydzień (zdjęcie ilustracyjne)Pogoda na tydzień 10-16 stycznia. Od czwartku delikatne ocieplenie

Więcej o: