Głogoczów. Policjanci zatrzymali poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania

Mężczyzna podejrzany o pedofilię, poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania przez irlandzki wymiar sprawiedliwości, wpadł podczas kontroli drogowej w Głogoczowie. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie zatrzymali 37-latka, który trafił do aresztu śledczego.

6 stycznia policjanci na DK7 w Głogoczowie (powiat myślenicki) zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu osobowego na holenderskich numerach rejestracyjnych, który przekroczył dozwoloną prędkość o 22 km/h - podaje małopolska policja.

Kontrolowany 37-latek, pochodzący z Małopolski, w momencie zatrzymania był zdenerwowany. W trakcie sprawdzania jego danych w systemie teleinformatycznym okazało się, że jest poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania przez irlandzki wymiar sprawiedliwości.

Zobacz wideo

Policjanci z małopolski podczas kontroli drogowej zatrzymali podejrzanego o pedofilięM

Mężczyzna jest podejrzany o seksualne wykorzystanie dziecka. Został przez policjantów zatrzymany i doprowadzony do prokuratury, a następnie do sądu, który zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci siedmiodniowego aresztu - do czasu ekstradycji i przekazania w ręce irlandzkich władz.

Policjanci ustalili, że 37-latek przez ostatnie lata ukrywał się w Holandii, a do Polski przyjechał kilka dni temu w celu załatwienia prywatnych spraw.

Więcej o: