Pogoda na luty 2022. Zbliża się atak zimy. Możliwe są nawet burze śnieżne

Modele meteorologiczne pokazują, że w lutym do Polski może nadejść prawdziwa zima. Tym razem synoptycy przewidują długotrwałe mrozy oraz intensywne opady śniegu. Jak podaje portal Fani Pogody, możliwe, że w lutym wystąpią również burze śnieżne.

Pojawiły się pierwsze prognozy pogody na luty 2022, z których wynika, że nadchodzący miesiąc może minąć pod wyjątkowo zimową aurą. Warto jednak podkreślić, że pogoda długoterminowa obarczona jest dużym ryzykiem niedokładności, dlatego sytuacja może jeszcze ulec zmianie. 

Zobacz wideo "Obserwujemy przesunięcie stref klimatycznych". W Polsce będzie ciepło jak we Włoszech?

Pogoda długoterminowa na luty 2022. Intensywne opady śniegu i długotrwały mróz

Jak podaje portal fanipogody.pl, według amerykańskiego modelu klimatycznego, do Polski w lutym mogą początkowo nadciągnąć ciepłe masy powietrza, jednak mimo tego synoptycy przewidują na ten miesiąc także ochłodzenie. Serwis podaje, że wystąpić mogą dłuższe dobowe mrozy, a także intensywne opady śniegu.

Więcej wiadomości z Polski znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Spacer z golden retrieverami podczas 29. finału WOŚP.Co dobrego zdarzyło się w 2021 roku? Przypominamy same pozytywne wydarzenia

Według prognozy długoterminowej, najchłodniej w lutym może być w południowej i we wschodniej części kraju. Ciepłe masy powietrza z kolei dotrą najprawdopodobniej do północnej i zachodniej części Polski. Portal wskazuje również, że w lutym nie zabraknie także opadów deszczu i deszczu ze śniegiem. 

Jak czytamy na portalu, występuje spore prawdopodobieństwo, że pojawią się także burze śnieżne. Mogą mieć one miejsce w sytuacji napływu chłodnych mas pochodzenia arktycznego morskiego. "Najwięcej takich zjawisk może być na północy kraju, ale chmury burzowe z nielicznymi wyładowaniami możliwe są także w innych rejonach kraju. Zjawiska burzowe mogą pojawić się szczególnie na frontach. Zwłaszcza o charakterze chłodnym" - dodaje serwis.

Pogoda na ferie zimowe 2022. Do Polski nadciągnie ochłodzenie 

Jak już informowaliśmy, do połowy miesiąca pogoda może być jeszcze w tzw. kratkę, jednak już pod koniec stycznia, przewidywany jest powrót długotrwałego mrozu. Dla miłośników zimowych sportów, którzy planują ferie na terenie górskim - zwłaszcza w okolicy Dolnego Śląska - synoptycy mają dobrą wiadomość. - Styczeń, w pasie od Dolnego Śląska po Podkarpacie, szykuje się z temperaturą poniżej normy. Na termometrach zobaczymy w nocy nawet mniej niż minus dwadzieścia stopni Celsjusza - przekazał w rozmowie z RMF FM synoptyk IMGW Grzegorz Walijewski.

Ferie 2022 - zdjęcie ilustracyjnePogoda na ferie 2022. Przyjdzie ochłodzenie. Może zabraknąć śniegu

Więcej o: