Wielkopolskie tuż przed feriami. Burmistrz Czempinia: Apeluję o rozważenie pozostawienia dzieci w domach

Burmistrz Czempinia Konrad Malicki zaapelował do rodziców na stronie internetowej gminy, by rozważyli jednak zostawienia dzieci w domach na tydzień poprzedzający rozpoczęcie ferii zimowych. Poinformował także, że w dniach 10-14 stycznia zajęcia w szkołach prowadzone będą hybrydowo, czyli w formie i stacjonarnej, i online.

Do szkół od poniedziałku 10 stycznia wróciły zajęcia w trybie stacjonarnym. Jak informowało Ministerstwo Edukacji i Nauki, organizacja pracy miała odbyć się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i przestrzeganiem reżimu sanitarnego. Na temat powrotu dzieci do szkół na tydzień przed feriami (pierwsze 5 województw zaczyna ferie 17 stycznia) wypowiedział się burmistrz gminy Czempiń (woj. wielkopolskie). W swoim apelu prosił rodziców o rozważenie opcji pozostawienia dzieci w domach. Napisał, że podjął "starania o przedłużenie nauki zdalnej w gminnych placówkach oświatowych na ten właśnie przedferyjny tydzień, jednak nie jest to możliwe na podstawie obowiązujących przepisów prawa i wymaganych zgód krajowych służb sanitarnych".

Zobacz wideo Jak rząd radzi sobie w walce z COVID -19? Gawkowski: PiS już kilka razy ogłosił wygraną z pandemią

Czempiń. Burmistrz apeluje o pozostawienie dzieci w domach

Na stronie internetowej gminy Malicki wyraził swoje obawy w związku z powrotem dzieci do szkół i rosnącą liczbą zachorowań. Napisał, że "szkoły to miejsce licznych interakcji, w których mimo stosowanych reżimów sanitarnych niejednokrotnie dochodzi do przenoszenia się groźnego koronawirusa". Podkreślił też, że przed przerwą świąteczną wśród uczniów oraz nauczycieli odnotowano liczne przypadki zakażenia SARS-CoV-2 , przez które kwarantanna nakładana była nawet na kilka klas jednocześnie.

Szwecja, Sztokholm, 26 kwietnia 2020. Szwecja zaostrzy restrykcje epidemiczne. "Sytuacja jest bardzo napięta"

Więcej wiadomości z Polski znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Burmistrz Malicki dodał, że powrót dzieci na tydzień przed feriami, może uniemożliwić im spokojny wypoczynek, zaapelował więc do rodziców o rozważenie pozostawienia pociech na ten czas w domu i skorzystania z zajęć online. "Na moje polecenie, w szkołach podstawowych w Czempiniu i Głuchowie w dniach 10-14 stycznia zajęcia prowadzone będą równolegle w formie stacjonarnej i online z wykorzystaniem narzędzi stosowanych w nauce zdalnej" - napisał burmistrz Czempinia.

Powrót dzieci do szkół (zdjęcie ilustracyjne) Powrót dzieci do szkół. Od poniedziałku 10 stycznia koniec nauki zdalnej

Szkoły w pandemii. Powrót nauki w trybie stacjonarnym przed feriami zimowymi 

Jak już pisaliśmy, nauka w trybie zdalnym w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych została wprowadzona 20 grudnia i obowiązywała do 9 stycznia. Od poniedziałku 10 stycznia uczniowie powrócili do zajęć w trybie stacjonarnym. Niebawem rozpoczyna się okres ferii zimowych. 17 stycznia rozpoczną je województwa: wielkopolskie, lubuskie, kujawsko-pomorskie, świętokrzyskie, a także małopolskie. 24 stycznia ferie rozpoczną uczniowie z województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego, a następnie (31 stycznia) z województw: dolnośląskiego, opolskiego, zachodniopomorskiego i mazowieckiego. Jako ostatni (14 lutego) ferie zimowe będą mieli uczniowie województw: śląskiego, podkarpackiego, pomorskiego, łódzkiego oraz lubelskiego.

Więcej o: