Pogoda na dziś - poniedziałek 10 stycznia. Nowy tydzień rozpocznie się delikatnymi mrozami

Wraz z poniedziałkiem do Polski wrócą ujemne wartości. Na termometrach nawet do -3 stopni w ciągu dnia, a także -6 nad ranem i nocą. Delikatne mrozy będą towarzyszyć nam przez kilka kolejnych dni.
Zobacz wideo Jak inflacja zastanie nas w 2022 roku? Ekspert komentuje

Drugi tydzień stycznia rozpocznie się delikatnymi mrozami. Temperatura w kraju może nieznacznie spaść poniżej zera - najchłodniej zapowiada się na wschodzie kraju.

Kolejne dziwidło zakwitło w Ogrodzie Botanicznym UW.W uniwersyteckim Ogrodzie Botanicznym zakwitło dziwidło. Jest ogromne [ZDJĘCIA]

Pogoda na poniedziałek. Do Polski przyjdą drobne mrozy

Wartości na termometrach w poniedziałek oscylować będą w okolicy zera. Najniższa temperatura odnotowywana zostanie we wschodniej części kraju - w Olsztynie i Białymstoku możliwe -3 stopnie, a w Warszawie i Lublinie -2 stopnie. W Trójmieście, Bydgoszczy, Łodzi, Kielcach i Rzeszowie zapowiada się nieco cieplejsza aura - w ciągu dnia na termometrach zobaczymy -1 stopień Celsjusza. W Krakowie i Katowicach temperatura wyniesie 0 stopni, natomiast wschodnia połowa Polski okaże się cieplejsza. W Poznaniu 1 stopień Celsjusza. W Szczecinie, Zielonej Górze i Wrocławiu meteorolodzy prognozują już 2 stopnie.

Pogoda na dziś - poniedziałek 10 stycznia 2022 r.Pogoda na dziś - poniedziałek 10 stycznia 2022 r. Fot. Gazeta.pl

Nad ranem i w nocy w całym kraju temperatura może spaść nawet do 6 stopni na minusie. 

Opady. W większości kraju będzie pogodnie

Poniedziałek będzie dość pogodny, choć na krańcach wschodnich i zachodnich możliwe umiarkowane i duże zachmurzenia. Nie zapowiada się jednak, by miały pojawić się jakieś opady deszczu czy śniegu. W prognozie zagrożeń Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej również nie widnieją żadne alerty.

Więcej informacji pogodowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Ferie. Zdjęcie ilustracyjnePogoda na ferie zimowe 2022. Spora szansa na śnieg pod koniec stycznia

Pogoda na drugi tydzień stycznia

Od poniedziałku w Polsce zaczną pojawiać się drobne mrozy. Najzimniej zapowiada się w środę, gdy wartości na termometrach w ciągu dnia mogą spaść nawet do -5 stopni. Już od środy jednak zapowiada się ocieplenie. Do końca przyszłego tygodnia (16 stycznia) temperatura prawdopodobnie utrzyma się już na plusie

Więcej o: