Pogoda na dziś - poniedziałek 10 stycznia. Nowy tydzień rozpocznie się delikatnymi mrozami

Wraz z poniedziałkiem do Polski wrócą ujemne wartości. Na termometrach nawet do -3 stopni w ciągu dnia, a także -6 nad ranem i nocą. Delikatne mrozy będą towarzyszyć nam przez kilka kolejnych dni.
Zobacz wideo Jak inflacja zastanie nas w 2022 roku? Ekspert komentuje

Drugi tydzień stycznia rozpocznie się delikatnymi mrozami. Temperatura w kraju może nieznacznie spaść poniżej zera - najchłodniej zapowiada się na wschodzie kraju.

Pogoda na poniedziałek. Do Polski przyjdą drobne mrozy

Wartości na termometrach w poniedziałek oscylować będą w okolicy zera. Najniższa temperatura odnotowywana zostanie we wschodniej części kraju - w Olsztynie i Białymstoku możliwe -3 stopnie, a w Warszawie i Lublinie -2 stopnie. W Trójmieście, Bydgoszczy, Łodzi, Kielcach i Rzeszowie zapowiada się nieco cieplejsza aura - w ciągu dnia na termometrach zobaczymy -1 stopień Celsjusza. W Krakowie i Katowicach temperatura wyniesie 0 stopni, natomiast wschodnia połowa Polski okaże się cieplejsza. W Poznaniu 1 stopień Celsjusza. W Szczecinie, Zielonej Górze i Wrocławiu meteorolodzy prognozują już 2 stopnie.

Pogoda na dziś - poniedziałek 10 stycznia 2022 r.Pogoda na dziś - poniedziałek 10 stycznia 2022 r. Fot. Gazeta.pl

Nad ranem i w nocy w całym kraju temperatura może spaść nawet do 6 stopni na minusie. 

Opady. W większości kraju będzie pogodnie

Poniedziałek będzie dość pogodny, choć na krańcach wschodnich i zachodnich możliwe umiarkowane i duże zachmurzenia. Nie zapowiada się jednak, by miały pojawić się jakieś opady deszczu czy śniegu. W prognozie zagrożeń Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej również nie widnieją żadne alerty.

Więcej informacji pogodowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Pogoda na drugi tydzień stycznia

Od poniedziałku w Polsce zaczną pojawiać się drobne mrozy. Najzimniej zapowiada się w środę, gdy wartości na termometrach w ciągu dnia mogą spaść nawet do -5 stopni. Już od środy jednak zapowiada się ocieplenie. Do końca przyszłego tygodnia (16 stycznia) temperatura prawdopodobnie utrzyma się już na plusie. 

Więcej o: