Niedziele handlowe 2022. Czy 9 stycznia sklepy będą otwarte?

W tym roku sklepy będą otwarte w niedzielę tylko siedem razy. Sprawdź, czy 9 stycznia zrobimy zakupy w galeriach handlowych i supermarketach.

Ograniczenia w handlu w niedzielę obowiązują w Polsce od 2018 roku. Na początku Polacy mogli robić zakupy w jednak niedzielę w miesiącu, jednak z czasem sklepy były otwarte w niedzielę coraz rzadziej. Obecnie są otwarte tylko siedem dni w roku. 

Zobacz wideo Andrzej Duda nawiązał do inflacji: Ja też płacę rachunki. Ja też robię zakupy

Niedziela handlowa 2022. Czy 9 stycznia zrobimy zakupy?  

9 stycznia nie będziemy mogli zrobić zakupów w galeriach handlowych ani w sklepach wielkopowierzchniowych, takich jak IKEA. Otwarte będą osiedlowe sklepy, jeśli za ich ladą staną właściciele. Otwarte będą również stacje benzynowe, cukiernie, kawiarnie, sklepy z pamiątkami, kwiaciarnie, apteki, punkty handlowe przy dworcach lub portach lotniczych, a także sklepy, które pełnią usługi pocztowe.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na temat polskiej gospodarki na stronie głównej Gazeta.pl.

Spacer z golden retrieverami podczas 29. finału WOŚP.Co dobrego zdarzyło się w 2021 roku? Przypominamy same pozytywne wydarzenia

Duże sklepy takie jak Biedronka, Lidl, Auchan oraz Kaufland czy sieć sklepów Żabka wykorzystują lukę prawną i otwierają swoje sklepy w niedzielę. Pozwala im na to status placówki pocztowej. Jednak rząd zapowiedział, że od lutego wejdzie w życie przepis, zgodnie z którym otwarte będą mogły być te placówki pocztowe, które wykażą, że minimum 40 proc. ich dochodów pochodzi z działalności pocztowej. 

Kiedy niedziele handlowe w 2022? [KALENDARZ NIEDZIEL HANDLOWYCH]

W tym roku sklepy będą otwarte tylko w siedem niedziel. Pierwsza czeka nas pod koniec stycznia. Zakupy zrobimy także w kwietniu, czerwcu, sierpniu i grudniu. Poniżej znajduje się kalendarz niedziel handlowych w 2022 roku.

  • 30 stycznia 2022 r.
  • 10 kwietnia 2022 r.
  • 24 kwietnia 2022 r.
  • 26 czerwca 2022 r.
  • 28 sierpnia 2022 r.
  • 11 grudnia 2022 r.
  • 18 grudnia 2022 r.

Biedronka (zdjęcie ilustracyjne)Styczniowa inwazja Biedronki. Wszystkie sklepy sieci otwarte w niedziele

Więcej o: