Łąkie. Ktoś zmienił patrona kościoła na rapera Bedoesa. Nazwa trafiła do gminnego kalendarza

Do nietypowej sytuacji doszło we wsi Łąkie pod Złotowem (woj. wielkopolskie). Jeden z internetowych żartownisiów postanowił zmienić nazwę kościoła na internetowej mapie z Miłosierdzia Bożego na kościół pw. Bedoesa - polskiego rapera. Urząd Gminy w Lipce z tą właśnie nazwą wydrukował gminny kalendarz, zaliczając tym samym ogromną wpadkę.

Niewinny żart w miejscowości Łąkie (wielkopolskie) obiegł całą Polskę za sprawą kalendarzy gminnych, które zostały wydrukowane w trzech językach. W sieci wrze, a internauci prześcigają się w publikowaniu coraz to nowszych memów związanych z tą nietypową sytuacją.

Zobacz wideo Bedoes przeprasza za to, że dał się sprowokować Filipkowi

Łąkie. Wydrukowano tysiące egzemplarzy kalendarzy z kościołem pw. Bedoesa

Jak podaje "Głos Wielkopolski", anonimowy internauta, który chciał dopuścić się niewinnego żartu, sprawił spory problem Urzędowi Gminy w Lipce. Zmienił w Google Maps nazwę kościoła pw. Bożego Miłosierdzia w Łąkiem na kościół pw. Bedoesa SBM 2020. Okazało się, że urząd gminy wydrukował 200 egzemplarzy  kalendarzy, w których widnieje kościół o zmienionej nazwie - "Łąkie, od lewej sklep spożywczy Wanda Klimek, następnie budynek mieszkalny i po prawej rzymskokatolicki kościół pw. Bedoesa SBM 2020" - czytamy w kalendarzu.

Spacer z golden retrieverami podczas 29. finału WOŚP.Co dobrego zdarzyło się w 2021 roku? Przypominamy same pozytywne wydarzenia

Kościół pw. Bedoesa zniknął z Google Maps. Ale wciąż pojawia się w wynikach wyszukiwania

Zastępca wójta w rozmowie z "Głosem Wielkopolskim" stwierdził, że za ten błąd odpowiedzialny jest urząd gminy.

O dorastaniu bez kompromisów. Premiera miniserialu 'Wilk'Bedoes debiutuje jako aktor. Wystąpił w nowym serialu "Wilk"

Nieprawidłowa nazwa kościoła w Google Maps została już zmieniona, ale po wpisaniu w wyszukiwarkę hasła "kościół Bedoesa", na pierwszym miejscu wyników wyszukiwania znajdziemy kościół w Łąkiem.  - Gmina Lipka, tak jak kilka innych lokalnych podmiotów, przyjęły ofertę od agencji zewnętrznej na zakup kalendarzy. Gmina nie kupiła tysięcy kalendarzy, tak jak informują niektóre portale, tylko dwieście sztuk. Na stronie jedenastej, o czym dowiedzieliśmy się wczoraj, pojawił się błąd. Spotkaliśmy się ze współwłaścicielem agencji artystycznej, która odpowiadała za wydanie kalendarza. Stał się ofiarą "fake newsa" - zmieniono nazwę kościoła w Google Maps. Posługując się tą stroną, użył błędnej nazwy - poinformowała "Głos Wielkopolski" Julita Milczyńska odpowiedzialna za promocję i rozwój gminy Lipka.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: