Pogoda na dziś - sobota 8 stycznia. Pogodnie na wschodzie. W niektórych regionach spadnie śnieg

Sobota 8 stycznia zapowiada się dość pogodnie w Polsce, choć temperatura w Polsce w wielu regionach będzie poniżej zera. W całym kraju maksymalnie od -3 do 2 stopni. Gdzieniegdzie poprószy śnieg.

Pogoda w sobotę 8 stycznia ponownie będzie pod wpływem układów niskiego ciśnienia, a także towarzyszącym im frontom atmosferycznym - poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Napłynie też łagodniejsze powietrze polarne morskie. 

Zobacz wideo Piotr Woźny, prezes ZE PAK: Czeka nas smogowa zima

Pogoda na dziś - sobota 8 stycznia. Temperatura powietrza od -3 do 2 stopni

W sobotę 8 stycznia maksymalna temperatura w ciągu dnia wahać się będzie od -3 do 2 stopni Celsjusza. Najzimniej (-3 st.) w Białymstoku i Suwałkach. O jeden stopień cieplej (-2 stopnie) w Kielcach i Lublinie. Z kolei -1 st. w Krakowie, Łodzi, Olsztynie, Rzeszowie i Warszawie.

W Bydgoszczy, Katowicach, Poznaniu i Toruniu temperatura maksymalna wyniesie 0 stopni. Jeden "na plusie" w Gdańsku, Gorzowie Wielkopolskim, Koszalinie, Opolu, Szczecinie i Zielonej Górze. Najcieplej, bo 2 stopnie powyżej zera, we Wrocławiu.

Więcej informacji na temat pogody znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Pogoda na dziś - sobota 7 stycznia. Temperatura powietrza w PolscePogoda na dziś - sobota 7 stycznia. Temperatura powietrza w Polsce Fot.: Gazeta.pl

Pogoda na 8 stycznia. Pogodnie, ale gdzieniegdzie poprószy śnieg

W sobotę 8 stycznia na wschodzie początkowo zapowiada się pogodna aura. W pozostałej części kraju na niebie przeważać będą jednak chmury, które w popołudniowej części dnia będą już nad całą Polską. W całym kraju poprószy śnieg. 

Ferie. Zdjęcie ilustracyjnePogoda na ferie zimowe 2022. Spora szansa na śnieg pod koniec stycznia

Pogoda w sobotę w całej Polsce będzie niekorzystnie wpływać na organizm człowieka. Niekorzystne warunki biometeorologiczne na wschodzie oraz południowym wschodzie kraju w ciągu dnia będą przejściowo zmieniały się w korzystne. Wieczorem osłabną jednak do obojętnych. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej nie przewiduje żadnych zagrożeń pogodowych. 

Więcej o: