Podwyżki cen gazu oczami "Wiadomości" TVP: "Tuskowe" drenuje kieszenie Polaków

W środowym wydaniu "Wiadomości" TVP poruszony został temat podwyżek cen gazu. W materiale zatytułowanym "'Tuskowe' drenuje kieszenie Polaków", można było usłyszeć m.in., że "prezydent Trzaskowski narzeka na ogromne podwyżki cen gazu dla mieszkań komunalnych, za które sam odpowiada".

- Polityka klimatyczna forsowana przez Unię Europejską i popierana przez partię Donalda Tuska oraz manipulacje gazowe Putina zagrażają Polakom, którzy już dostają wysokie rachunki za gaz - poprzedziła materiał o podwyżkach cen prowadząca serwis Danuta Holecka. - Dlatego wspólnoty mieszkaniowe i spółdzielnie zostaną automatycznie objęte regulowanymi taryfami za to paliwo. Takie zmiany w prawie, na naszej antenie, zapowiedział wicepremier Jacek Sasin - dodała po chwili. 

"Wiadomości" TVP o wysokich cenach gazu: "Tuskowe" drenuje kieszenie Polaków

Danuta Holecka wyliczyła też, że na wysokie ceny gazu, zdaniem TVP, ma wpływać "polityka klimatyczna forsowana przez Unię Europejską i popierana przez partię Donalda Tuska" oraz "manipulacje gazowe Władimira Putina".

W materiale Damiana Diaza o tytule "'Tuskowe' drenuje kieszenie Polaków" można było zobaczyć m.in. osoby wypowiadające się w ulicznej sondzie. - Myślę, że nie jest to zdrowa sytuacja, kiedy ludzie już mówią o tym głośno - mówili komentujący.

Na antenie TVP widzowie usłyszeli także wypowiedź Zbigniewa Ziobry ws. polityki klimatycznej Unii Europejskiej. - Polska powinna wetować szaleńczy projekt pana Timmermansa, który w imię ideologicznych założeń jest gotów poświęcić ludzkie życie, elementarne potrzeby człowieka na rzecz ochrony klimatu - ocenił minister sprawiedliwości. W materiale znalazło się więc nawiązanie do wspomnianej przez Holecką "polityki klimatycznej Unii Europejskiej". Widzowie nie dowiedzieli się jednak, co wspólnego z tym ma Donald Tusk ani czym jest tajemnicze "tuskowe".

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Wysokie ceny gazu w Polsce. TVP widzi ratunek w rządzie

Dalej stacja podkreśliła, że za podwyżki cen gazu dla mieszkań komunalnych mają odpowiadać samorządowcy. Autor materiału skupił się jednak głównie na prezydencie Warszawy: "Prezydent Trzaskowski narzeka na ogromne podwyżki cen gazu dla mieszkań komunalnych, za które sam odpowiada".

Rozwiązanie znalazł jednak, zdaniem TVP, rząd. - Rząd przygotował projekt zmian w prawie, który wyeliminuje szkodliwe dla mieszkańców skutki kombinacji samorządowców czy spółdzielni - mówi autor materiału. Po nim pokazana jest także wypowiedź wicepremiera, Jacka Sasina, który zapowiedział, że władza weźmie odpowiedzialność za zaistniałą sytuację. 

Zobacz wideo Co dalej z cenami gazu? Czopek: Może zdrożeć gigantycznie
Więcej o: