Podhale. Lekarz obawia się fali złamań podczas ferii w czwartej fali epidemii. "Szykuje się masa pracy"

Już 17 stycznia rozpoczynają się ferie zimowe, a wraz z nimi na Podhale przyjedzie tysiące turystów. Co roku podczas zimowego wypoczynku, na stokach dochodzi do licznych złamań. Lekarz z zakopiańskiego szpitala podkreślił, że opieka nad kontuzjowanymi i chorymi na COVID-19 pacjentami będzie nie lada wyzwaniem.

Medycy z Podhala obawiają się wzmożonej liczby pacjentów podczas ferii zimowych. - Jeśli w tym czasie przyjedzie w góry choćby połowa tych turystów, którzy bawili tu zimą przed wybuchem pandemii, to szykuje się dla nas masa pracy - powiedział portalowi onet.pl jeden z lekarzy pracujących w zakopiańskim szpitalu.

Zobacz wideo Ograniczenia dla osób, które nie chcą się szczepić? Komentuje prezes PSL

Zakopane. Lekarze obawiają się dużej liczby pacjentów 

W czasie zeszłorocznych ferii medycy mieli trudności z opieką nad dużą liczbą pacjentów - wówczas. w ciągu sześciu tygodni przyjęto 3 tys. 500 osób ze złamaniami. - Jak będzie teraz, gdy część z lekarzy i pielęgniarek pracuje na oddziale covidowym? Tego nawet nie chcę sobie wyobrażać - ocenił rozmówca Onetu. Lekarz podkreślił, że jedynym wyjściem z sytuacji byłoby zatrudnienie większej liczby ortopedów, a tych niestety brakuje.

Dr n. med Małgorzata Czaplińska, wicedyrektorka Szpitala Powiatowego w Zakopanem przekazała, że na COVID-19 testowana będzie tylko część pacjentów. Jeśli w wywiadzie okaże się, że pacjenci z kontuzjami nie mają objawów typowych dla COVID-19, nie będą musieli być badani na obecność koronawirusa. 

Przeczytaj więcej podobnych informacji z kraju na stronie głównej Gazeta.pl

Protesty w Austrii Fala protestów w Europie. W Holandii zamieszki na ulicach kilku miast [ZDJĘCIA]

Ferie 2022. Terminy ferii zimowych dla poszczególnych województw

W 2022 roku ferie zimowe rozpoczną się 17 stycznia i potrwają sześć tygodni - zakończą się 26 lutego. W tym roku uczniowie będą odpoczywać od zajęć w szkole w czterech turach. Jako pierwsze ferie zimowe rozpoczną dzieci i młodzież z Wielkopolski, Małopolski, Lubelszczyzny, województwa świętokrzyskiego oraz kujawsko-pomorskiego. Poniżej znajduje się harmonogram ferii dla wszystkich województw.   

  • 17 - 30 stycznia 2022 r.- województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie;
  • 24 stycznia - 6 lutego 2022 r. - województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie;
  • 31 stycznia - 13 lutego 2022 r. - województwa: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie;
  • 14 - 27 lutego 2022 r. - województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie.

Ferie 2022 - zdjęcie ilustracyjne Pogoda na ferie 2022. Przyjdzie ochłodzenie. Może zabraknąć śniegu

Więcej o: