Pogoda i alerty IMGW. Ślisko na drogach i chodnikach. Sprawdź, gdzie synoptycy przewidują oblodzenie?

IMGW prognozuje w czwartek oblodzenie w kilku województwach na północy i południu kraju. Synoptycy ostrzegają także przed sztormem na Bałtyku.

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegają przed oblodzeniem w czterech województwach. Na Pomorzu w czwartek między godziną 6 a 13 ma być miejscami mokra nawierzchnia dróg oraz chodników. To przez zamarzające opady deszczu i deszczu ze śniegiem. W tym regionie temperatura minimalna będzie wynosić -3 stopnie, a przy gruncie około -5 stopni - informują synoptycy z IMGW. 

Zobacz wideo Ocieplenie klimatu zaszkodzi Bałtykowi. "Nie będzie lazuru. Może być nieprzyjemnie pachnąca, brunatna ciecz"

IMGW ostrzega przed oblodzeniem. Gdzie będzie ślisko?

W województwie kujawsko-pomorskim ostrzeżenie będzie obowiązywać w czwartek od godziny 5 do 13. "Prognozuje się miejscami zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna około -2 stopni, temperatura minimalna przy gruncie około -4 stopnie" - czytamy w komunikacie opublikowanym przez instytut.

Zima w BieszczadachPogoda. W nocy ścisnął mróz, w Bieszczadach "śnieg po kolana"

Przeczytaj więcej podobnych informacji na temat pogody w Polsce na stronie głównej Gazeta.pl.

Ślisko będzie także na południu Polski. Meteorolodzy wydali żółty alert dla dwóch powiatów: cieszyńskiego i żywieckiego położonych na południu województwa śląskiego oraz pięciu powiatów: suskiego, nowotarskiego, tatrzańskiego, nowosądeckiego oraz gorlickiego znajdujących się w województwie małopolskim. Tam ostrzeżenie obowiązywać będzie od środy od godziny 16 do godziny 4 w czwartek. 

Święto Trzech Króli (zdjęcie ilustracyjne)Święto Trzech Króli. Jaka będzie pogoda w długi weekend?

Sztorm na Bałtyku. Żółty alert go godz. 15 w czwartek

Synoptycy z IMGW wydali również ostrzeżenie przed gwałtownym wzrostem stanów wód. "Dziś na Bałtyku sztorm, a wzdłuż Wybrzeża będzie wiał silny wiatr z sektora północnego. Możliwe są wzrosty poziomu wody na stacjach morskich oraz w odcinkach ujściowych rzek. Mogą zostać przekroczone stany ostrzegawcze" - czytamy w komunikacie opublikowanym przez instytut na Twitterze. Żółty alert obwiązuje od środy od godz. 20 do czwartku do godz. 15.

Więcej o: