Pogoda na dziś - piątek 7 stycznia. Duże szanse na rozpogodzenie

W piątek 7 stycznia są duże szanse na rozpogodzenie. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej zastrzegają jednak, że w niektórych regionach kraju może spaść deszcz ze śniegiem. Na ile stopni na termometrach możemy liczyć w piątek? Odpowiadamy.

W środę w naszym kraju nastąpiło spore ochłodzenie i pogorszenie pogody, więc w piątek również należy spodziewać się ujemnych temperatur na termometrach. Jednak tego dnia jest spora szansa na to, że się rozpogodzi. 

Zobacz wideo Mroźna zima a globalne ocieplenie. „Utrwaliło się oczekiwanie, że będzie tylko cieplej"

Pogoda w czwartek 6 stycznia. W całej Polsce niewielka temperatura na plusie

Jak podają synoptycy, w piątek 6 stycznia -1 stopnia na termometrach mogą spodziewać się mieszkańcy wschodu. Na ochłodę muszą więc przygotować się ci, którzy mieszkają w Olsztynie, Białymstoku oraz Lublinie. W wielu regionach Polski synoptycy zapowiadają również 0 stopni. Takiej temperatury mogą spodziewać się mieszkańcy Warszawy, Łodzi, Kielc, Katowic i Rzeszowa. Na wyższą temperaturę mogą liczyć mieszkańcy Gdańska, Bydgoszczy, Poznania oraz Krakowa, gdzie synoptycy zapowiadają 1 stopień. 2 stopnie ciepła prognozowane są natomiast na zachodzie - w Szczecinie, Zielonej Górze oraz Wrocławiu. 

PogodaPogoda Fot. Gazeta.pl

Pogoda na piątek. Mimo przejaśnień należy spodziewać się deszczu

Jak zapowiadają synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, koniec tygodnia zapowiada się z większymi przejaśnieniami i lokalnymi rozpogodzeniami. Mogą również pojawić się przelotne opady śniegu, a lokalnie nawet deszczu ze śniegiem.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, tylko na wybrzeżu wiatr będzie bardziej porywisty, wiejący z kierunków południowych.

Pod koniec tygodnia ładna pogoda utrzyma się jedynie na wschodzie kraju. Na krańcach zachodnich i w centrum Polski będzie pochmurno, pojawią się też opady deszczu ze śniegiem i śnieg. Temperatura wyniesie maksymalnie od -2 do 1 stopnia na wschodzie oraz 1-3 stopni na zachodzie i w centrum. Wiatr będzie umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni.

Więcej o: