Pogoda na dziś - czwartek 6 stycznia. Pochmurno i przelotny deszcz. IMGW ostrzega przed oblodzeniami

Pogoda w czwartek 6 grudnia zapowiada się pochmurnie niemal w całej Polsce. W niektórych regionach jednak zza chmur wyjdzie słońce. Temperatura maksymalna od 1 do 3 stopni Celsjusza. Wieczorem w wielu regionach pojawią się oblodzenia, przed którymi ostrzeżenia może wydać IMGW.

Czwartek 6 grudnia zapowiada się nieco chłodniej w Polsce niż w środę. Na przeważającym obszarze kraju utrzymają się chmury, ale na południowym zachodzie możliwe przejaśnienia i rozpogodzenia. 

Zobacz wideo Szadkowska: Nie ma miejsca na hodowlę klatkową w Unii Europejskiej

Pogoda na dziś - czwartek 5 stycznia. Temperatura maksymalna do 3 stopni 

W czwartek 6 grudnia w ciągu dnia na terenie całego kraju maksymalna temperatura powietrza będzie powyżej zera. Jednego stopnia Celsjusza na termometrach spodziewać się mogą mieszkańcy: Białegostoku, Katowic, Kielc, Łodzi, Olsztyna, Opola, Suwałk, Szczecina i Warszawy.

W Bydgoszczy, Gdańsku, Gorzowie Wielkopolskim, Koszalinie, Krakowie, Lublinie, Toruniu i Zielonej Górze natomiast 2 stopnie Celsjusza. Z kolei 3 stopnie w: Poznaniu, Rzeszowie i Wrocławiu.

Więcej informacji na temat prognozy pogody znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Pogoda na czwartek 6 grudnia. Temperatura powietrza w PolscePogoda na czwartek 6 grudnia. Temperatura powietrza w Polsce Fot.: Gazeta.pl

Strzelanina w sklepie Burlington w Los AngelesUSA. Policja przypadkiem zastrzeliła 14-latkę. Kula przebiła ścianę [ZDJĘCIA]

Pogoda na czwartek 6 grudnia. Pochmurnie i deszczowo. Możliwe oblodzenia

W czwartek na przeważającym obszarze Polski będzie pochmurnie, jednak w południowo-zachodnich regionach zza chmur wyjrzy słońce i dojdzie do rozpogodzeń oraz przejaśnień. Stanie się to w związku z rozbudową wyżu, który przemieszcza się znad Czech nad Ukrainę - podaje IMGW. Osłabnie prędkość i porywistość wiatru. 

Z map w serwisie windy.com wynika, że w całym kraju przelotnie popadać może śnieg z deszczem, który prawdopodobnie - ze względu na dodatnią temperaturę - się rozpuści. 

Wieczorem wartości na termometrach jednak spadną, a w konsekwencji na drogach pojawią się oblodzenia. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej może wydać ostrzeżenia pierwszego stopnia dla województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego, małopolskiego i śląskiego. 

Więcej o: