Święto Trzech Króli. Jaka będzie pogoda 6 stycznia i w długi weekend?

Święto Trzech Króli zapowiada się w tym roku pochmurnie, ale już w piątek możemy liczyć na więcej słońca. Długi weekend będzie chłodny, z przelotnymi opadami deszczu ze śniegiem i deszczu. Termometry wskażą maksymalnie 3 stopnie na plusie.
Zobacz wideo Napis K+M+B wcale nie oznacza imion trzech królów

W czwartek 6 stycznia, a więc święto Trzech Króli, czeka nas zmienne zachmurzenie z przelotnymi opadami deszczu ze śniegiem i śniegu w północnej, wschodniej i centralnej części kraju. Większe przejaśnienia możliwe na południowym zachodzie. Najchłodniej będzie na północy, od -1 do 1 stopnia Celsjusza, a najcieplej na południu Polski - tam 2-3 stopni. Poczucie chłodu spotęguje silny i porywisty wiatr z północnego zachodu - wynika z prognoz pogody synoptyków TVN Meteo i IMGW.

Więcej informacji z kraju znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Śnieg w EgipcieTuryści uciekają do Egiptu przed zimą. Tym razem dopadł ich śnieg i zimno

Pogoda na długi weekend. Od piątku więcej słońca

Piątek 7 stycznia zapowiada się pogodnie, ale od połowy dnia na zachodzie pojawi się zachmurzenie, które przyniesie przelotny deszcz ze śniegiem. Termometry na wschodzie pokażą od -2 do 0 stopni, a w regionach zachodnich od 1 do 3 stopni. Wiatr będzie umiarkowany, południowo-wschodni.

6 stycznia, czyli święto Trzech Króli. Czy sklepy będą otwarte?Święto Trzech Króli. Czy 6 stycznia sklepy będą otwarte?

W końcówce tygodnia pogodna aura utrzyma się jedynie na wschodzie. Na krańcach zachodnich i w centrum Polski wystąpi całkowite zachmurzenie z opadami deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura wyniesie maksymalnie od -2 do 1 stopnia na wschodzie oraz 1-3 stopni na zachodzie i w centrum. Powieje umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni wiatr.

Orszak Trzech Króli w dobie pandemii koronawirusa. Aktorzy grający króli nie nosili maseczek - w finale spisała ich policja. Warszawa, 6 stycznia 2021Święto Trzech Króli. Czy 6 stycznia jest dniem wolnym od pracy?

Oblodzenia na wschodzie Polski. Prognoza zagrożeń IMGW na Święto Trzech Króli

Synoptycy IMGW wydali prognozę zagrożeń pierwszego stopnia przed oblodzeniami dla całej wschodniej połowy Polski, a dokładniej województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego, lubelskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, śląskiego i małopolskiego. Prognoza obowiązuje od godz. 7:30 w czwartek do godz. 7:30 w piątek.

Więcej o: