Prognoza pogody. Nadchodzą: mróz, śnieżyce, a nawet burze śnieżne

Pogoda w Polsce jak w kalejdoskopie. Po białych świętach i dwucyfrowych mrozach nastąpiło ocieplenie, deszcz i silny wiatr, a teraz synoptycy znowu przewidują znów spadek temperatury i śnieg. Jakie są zapowiedzi na najbliższy tydzień?
Zobacz wideo Koziołek potrącony przez auto na Mazurach przeżył. Udzielono mu pomocy

Jak informują synoptycy z fanipogody.pl, w połowie mijającego tygodnia niż przemieszczający się nad Rosję ściągnie do Polski zimne powietrze pochodzenia arktycznego morskiego. Co to oznacza?  Gwałtowny spadek temperatur oraz całodobowy mróz w rejonach podgórskich i górskich. 

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Korki na ZakopianceZakopianka stoi. Olbrzymie korki w stronę Krakowa [ZDJĘCIA]

Prognoza pogody na drugi tydzień stycznia. Spadek temperatury. Najzimniej na północnym wschodzie

Nastąpi spadek temperatury. Pomimo nagłego ochłodzenia średnia temperatur za 10 dni będzie typowa dla pory roku. Synoptycy nie przewidują niczego ponad normę. Spadek temperatury odczują mieszkańcy na północnym wschodzie, gdzie zostaną odnotowane najniższe temperatury, natomiast najwyższych można się spodziewać na zachodzie. Kulminacyjnej fali chłodu powinniśmy oczekiwać w weekend (8/9.01) i na początku przyszłego tygodnia. Spadki będą zależne od wielu czynników m.in. skali rozpogodzeń i siły wiatru oraz ukształtowania terenu.

Prognoza pogody. Opady śniegu, a nawet burze śnieżne

Poza ochłodzeniem, od 6 stycznia w całej Polsce prognozowane są opady śniegu. Synoptycy podkreślają, że przez wzgląd na rozbudowane cumulonibusy (kłębiaste chmury deszczowe) w środowisku gradientu temperatury, nie można wykluczyć burz śnieżnych. Po opadach w nocy z 6 na 7 stycznia 2022 roku możemy się spodziewać alertów IMGW z powodu oblodzenia dróg i chodników.

Tomasz RzymkowskiWiceminister Rzymkowski o powrocie dzieci do szkół: Zgodnie z planem. Ferie też

Więcej o: