Unewel: nowe informacje ws. śmierci 39-latki i jej trzech synów. W domu mogło dojść do podpalenia

Podpalenie było najbardziej prawdopodobną przyczyną pożaru, do którego doszło w ubiegłym tygodniu w domu w miejscowości Unewel. W wyniku zaczadzenia zmarła kobieta i jej trzech synów. Śledczy nie wykluczają, że mogło dojść do tzw. samobójstwa rozszerzonego.

Do wybuchu pożaru w jednym z domów w miejscowości Unewel w gminie Sławno doszło w czwartek po południu. Zginęły cztery osoby - 39-letnia kobieta i jej trzech synów w wieku 3, 4 i 9 lat. Ojca dzieci i męża kobiety nie było w tym czasie w budynku.

Prok. Magdalena Czołnowska-Musioł, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim, przekazała w przesłanym portalowi Gazeta.pl oświadczeniu, że do pożaru doszło "najprawdopodobniej w wyniku podłożenia ognia w kilku miejscach wewnątrz budynku przy pomocy substancji łatwopalnej".

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Jak poinformowała prokuratorka, przesłuchano męża 39-latki, jej teściów oraz sąsiadów rodziny.

Zobacz wideo Zobacz także: Rzeszów. Funkcjonariuszom CBŚP udało się udaremnić uprowadzenie mężczyzny dla okupu

Unewel. Śmierć 39-latki i trójki dzieci

Przyczyną śmierci kobiety i dzieci było zatrucie tlenkiem węgla. W trakcie sekcji zwłok stwierdzono na ciałach dwóch chłopców obrażenia okolic szyi, jednak nie przyczyniły się one do śmierci kilkulatków. Dodatkowe badania mają wykazać, czy kobieta i chłopcy byli pod wpływem leków lub środków odurzających.

Jak uważają śledczy, z dużym prawdopodobieństwem mogło dojść do tzw. samobójstwa rozszerzonego.

Na jakiej podstawie prokuratura wysnuła taki wniosek? Tego nie udało nam się dowiedzieć. Prok. Magdalena Czołnowska-Musioł odmówiła przekazania bardziej szczegółowych informacji.

Oświadczenie w sprawie zdarzenia wydał w piątek Urząd Gminy Sławno. "W imieniu Samorządu Gminy Sławno składamy wyrazy głębokiego współczucia dla rodziny, prosząc jednocześnie Mieszkańców o zachowanie powagi i uszanowanie ofiar tej tragedii" - czytamy.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli w związku z myślami samobójczymi lub próbą samobójczą występuje zagrożenie życia, w celu natychmiastowej interwencji kryzysowej, zadzwoń na policję pod numer 112 lub udaj się na oddział pogotowia do miejscowego szpitala psychiatrycznego.

Jeśli potrzebujesz rozmowy z psychologiem, możesz zwrócić się do Centrum Wsparcia dla Osób w Stanie Kryzysu Psychicznego pod numerem 800 70 2222. Pod telefonem, mailem i czatem dyżurują specjaliści Fundacji ITAKA udzielający porad i kierujący dzwoniące osoby do odpowiedniej placówki pomocowej w ich regionie. Z Centrum skontaktować mogą się także bliscy osób, które wymagają pomocy.

Więcej o: