Tarnowskie Góry. Udawał manekina, by ukryć się przed policją. Ma na koncie więcej włamań

Mieszkaniec Tarnowskich Gór (woj. śląskie) włamał się do sklepu odzieżowego, a kiedy na miejscu zjawiła się policja, próbował wtopić się w otoczenie. Założył ubrania z wystawy i stanął między manekinami. Próba kamuflażu się nie powiodła - mężczyzna został zatrzymany.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu w kompleksie pawilonów handlowych przy ul. Armii Krajowej w Tarnowskich Górach. Policjanci dostali zgłoszenie, że dochodzi stamtąd dźwięk tłuczonego szkła. Gdy patrol dotarł na miejsce, znalazł wybitą szybę w jednym ze sklepów odzieżowych.

Zobacz wideo Bezczelna kradzież w sylwestra. Weszli do sklepu i wyciągnęli dwa elektryczne rowery

"Podejrzewając włamanie, policjanci sprawdzili wnętrze sklepu. Szybko okazało się, że sprawca nie zdążył uciec. Mężczyzna ukrył się przed policjantami między ubraniami z wystawy. Chcąc zmylić policjantów, założył na siebie ubrania ze sklepu i udawał manekina" - czytamy we wtorkowym komunikacie tarnogórskiej policji.

Więcej aktualnych informacji z Polski znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Droga ekspresowa S16 pomiędzy węzłami Kalinowo i Raczki już pod ruchemVia Baltica. Oddano do użytku ponad 20 km nowego odcinka drogi S61 [ZDJĘCIA]

Tarnowskie Góry. "Manekin" ma na koncie więcej włamań. W domu trzymał narkotyki

36-letni tarnogórzanin został zatrzymany. Okazało się, że ma na koncie podobne przestępstwa: m.in. trzy włamania do lokali, z których zabrał gotówkę i sprzęt elektroniczny, oraz usiłowanie włamania do innych obiektów, gdzie przed kradzieżą powstrzymały go szyby antywłamaniowe. 36-latkowi postawiono w sumie sześć podobnych zarzutów. Spowodowane przez niego straty oszacowano na prawie 13 tys. złotych.

maseczki, zdjęcie ilustracyjneWarszawa. Policja złapała sprawcę po 20 latach. Wpadł przez brak maseczki

Policjanci zdołali odzyskać większość skradzionego mienia, które zatrzymany sprzedał w pobliskich lombardach. W trakcie przeszukania mieszkania 36-latka mundurowi znaleźli skradziony sprzęt elektroniczny i narkotyki - marihuanę i amfetaminę, za których posiadanie przedstawiono mu dodatkowy zarzut. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

Policja (zdjęcie ilustracyjne)Policjant miał złamać 19-latce rękę w 3 miejscach. Prokuratura umorzyła sprawę

Więcej o: