2 tys. zł mandatu za pędzenie po Poznaniu. Policja radzi, jak "zrobić na złość" rządzącym

Dużo reakcji wywołał niedzielny wpis wielkopolskich policjantów na Twitterze o mandacie nałożonym na jednego z kierowców za zbyt szybką jazdę po Poznaniu. Mandat został wypisany już na podstawie nowych zasad i wyniósł 2 tys. zł. Funkcjonariusze w odpowiedzi na krytyczne głosy tłumaczyli m.in., że ich formacja na mandatach nie zarabia.

Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu poinformowała w niedzielę o kierowcy, który został ukarany mandatem w wysokości 2 tys. zł. Kierowca pędził ul. Niestachowską z prędkością ponad 134 km/h. Obowiązuje tam ograniczenie prędkości do 70 km/h.

Policjanci podkreślili, że robią kilka następujących po sobie pomiarów tego samego auta, a umieszczone zdjęcie to tylko jedno z nich.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

"Prawo jazdy zostało zatrzymane w trybie administracyjnym" - przekazali funkcjonariusze.

Mandat został przyznany na podstawie obowiązującego od 1 stycznia taryfikatora. Przy przekroczeniu dopuszczalnej prędkości pojazdu o ponad 71 km na godzinę, mandat wyniesie 2,5 tys. złotych, a sąd będzie mógł go podwyższyć do 5 tys. złotych.

Przy niższych przekroczeniach, mandaty mogą wynieść od 800 zł (przekroczenie prędkości o 31-4 0km/h) do 2 tys. złotych (przekroczenie prędkości o 61-70 km/h). Sąd może każdorazowo podwoić wysokość mandatu.

Zobacz wideo Zobacz także: Driftowanie misubishi w Olsztynie. Za kierownicą 26-latek z zakazem jazdy

Policja: To nie przechwałki, tylko zwykła informacja

Wpis wielkopolskiej policji na Twitterze wywołał spore poruszenie w komentarzach. Na uwagę o tym, że policja będzie od nowego roku przynosiła spore dochody, funkcjonariusze odpowiedzieli: "Pieniądze z grzywien nie wpływają na nasze konto".

"Poza tym można zrobić na złość ustawodawcy i jeździć zgodnie z przepisami" - dodała Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu.

Policjanci zaznaczyli także, że wpis o przyznanym mandacie "to nie przechwałki, tylko zwykła informacja o zmianie przepisów".

Więcej o: