Łódź. Makabryczne odkrycie w kontenerze na śmieci. "Chłopiec miał odciętą pępowinę i uraz głowy"

"Poszukujemy matki porzuconego na śmietniku noworodka" - informuje policja, donosząc o makabrycznym odkryciu w Łodzi. Na jednym osiedli odkryto zwłoki noworodka ukryte w kontenerze na śmieci. Prokuratura ujawniła szokujące okoliczności zdarzenia.
Zobacz wideo Pobił pracownicę poczty. Policja szuka świadków

Policja informuje o makabrycznym odkryciu na terenie jednego osiedli w Łodzi. Szczegóły sprawy Policja Województwa Łódzkiego opublikowała w mediach społecznościowych.

Więcej informacji lokalnych na stronie głównej Gazeta.pl

"Poszukujemy matki porzuconego na śmietniku noworodka. 1 stycznia 2022 roku około godziny 12 .00 przypadkowa osoba odkryła w kontenerze pergoli śmietnikowej przy ul. Maratońskiej 39 w Łodzi zwłoki noworodka. Owinięte były w żółtą reklamówkę" - czytamy w dramatycznym wpisie.

Łódź. Znaleziono zwłoki noworodka. Makabryczne szczegóły

Jak informuje policja "przeprowadzone do tej pory czynności nie doprowadziły do wyjaśnienia sytuacji i ustalenia matki oraz innych osób związanych z tym porzuceniem". "Wszystkie osoby które mają informacje mogące nam pomóc, prosimy o kontakt z III komisariatem w Łodzi te. 47 841 23 50 lub 49. Zapewniamy anonimowość" - informują policjanci. 

Jak informuje cytowany przez TVP Info,  Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania podał, że zwłoki dziecka znajdowały się w czarnym worku i żółtej reklamówce jednego z dyskontów.

"Chłopiec miał odciętą pępowinę i najprawdopodobniej uraz głowy, jednak szczegóły jego stanu poznamy dopiero po sekcji. Wyjaśnieniem jego zgonu zajmuje się Prokuratura Łódź-Polesie, do której mogą zgłaszać się osoby, których informacje mogłyby pomóc w śledztwie" - podaje serwis. 

Więcej o: