Pięcioletnie dziecko zgubiło się w Tatrach. Pomogli przypadkowi turyści

Turyści odnaleźli na szlaku w rejonie Przysłopu Miętusiego w Tatrach pięcioletnie dziecko. Ratownikom TOPR udało się odnaleźć jego rodziców w Dolinie Kościeliskiej. To nie jedyna interwencja ratowników w niedzielę. W Tatrach obowiązuje drugi stopień zagrożenia lawinowego. Warunki do uprawiania turystyki są trudne.

- Dziecko zostało odnalezione przez innych wędrowców w rejonie Przysłopia Miętusiego - mówi Gazecie Krakowskiej Tomasz Wojciechowski, ratownik TOPR. Jak dodaje, to turyści wezwali na pomoc ratowników.

Więcej najnowszych informacji z Polski przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

W czasie jazdy samochodem terenowym w kierunku Zakopanego dziecko zauważyło w Dolinie Kościeliskiej swoich rodziców. RMF24 informuje, że małżeństwo nie poinformowało służb o zaginięciu dziecka. Nieznane są także okoliczności zdarzenia. 

Zobacz wideo Służba policyjnego „Sokoła" w Tatrach

Pracowity weekend ratowników w Tatrach

Ostatniej nocy ratownicy poszukiwali mężczyzny, który - jak się okazało - spał w domu. Poszukiwania zakończyły się dopiero o godz. 9 - podaje "Tygodnik Podhalański".

Przed południem w niedziele w regionie Wanty toprowcy musieli udzielić pomocy osobie z urazem barku.

Koło południa śmigłowiec TOPR wyleciał po turystę, który utknął na szlaku między Świnicą a Zawratem.

Kasprowy Wierch, Tatry (zdjęcie ilustracyjne)Tatry. Turystka spadła z Kasprowego Wierchu. Pomógł TOPR

Tatry. Drugi stopień zagrożenia lawinowego

W Tatrach obowiązuje drugi stopień zagrożenia lawinowego, a warunki do uprawiania turystyki górskiej są trudne. 

"Na szlakach występują oblodzenia i jest bardzo ślisko. Pokrywa śniegu jest zróżnicowana - śnieg jest na ogół zmrożony i oblodzony, ale na mniej uczęszczanych szlakach może być grząski i przepadający" - pisze Tatrzański Park Narodowy

Ratownicy apelują także o niewchodzenie na taflę Morskiego Oka, gdzie lód zaczął rozmarzać z powodu dodatniej temperatury.

Więcej o: