Taksówka wpadła na samochód posła Nowej Lewicy. Polityk pomógł rannej dziewczynce

W samochód posła Nowej Lewicy Marka Rutki uderzyła taksówka, która wiozła kilkuletnie dziecko. Okazało się, że dziewczynka podróżowała bez fotelika i zapiętych pasów bezpieczeństwa. Polityk pomógł w akcji ratowniczej i zapowiedział interpelację do MSWiA ws. bezpieczeństwa dzieci podróżujących taksówkami.

W czwartek poseł Marek Rutka stał w korku na alei Grunwaldzkiej w Gdańsku Wrzeszczu, gdy w tył jego samochodu uderzyła taksówka. Jak relacjonuje polityk, on sam nie ucierpiał w czasie zdarzenia, ale taksówką jechała kilkuletnia dziewczynka, która doznała obrażeń.

Więcej najnowszych informacji z Polski przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

- Nie będę opisywał tych obrażeń, ale mogę powiedzieć, że u dziewczynki pojawiła się krew. Jestem przeszkolonym ratownikiem i już kilka lat temu udzielałem pomocy dziecku, po wypadku, którego byłem świadkiem. Na szczęście także tym razem, miałem w aucie kołnierze ortopedyczne, w tym dziecięcy. Założyłem go dziewczynce, przyjechało pogotowie i załoga ją odebrała - mówi poseł w rozmowie z portalem zawszepomorze.pl.

Zobacz wideo Policja próbowała dogonić złodzieja samochodów. Pościg zakończył się rozbiciem czterech aut

Poseł składa interpelację do MSWiA

Dziewczynka jechała w aucie bez fotelika, co skłoniło polityka do złożenia interpelacji do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji ws. bezpieczeństwa dzieci, jeżdżących taksówkami.

Jak zaznacza polityk, obecnie przepisy nie wymuszają ani fotelików, ani podkładek dla dzieci przewożonych taksówką. Nie dopuszczają też pasów jako alternatywy dla fotelika.

Tragiczny wypadek pod Olsztynem, w którym zginęły dwie osoby Śmiertelny wypadek z udziałem adwokata. Prokuratura wciąż czeka na opinie biegłych

- Chcę by MSWiA przedstawiło statystyki dotyczące zdarzeń drogowych z udziałem takich przewozów, bowiem być może powinny zostać wprowadzone regulacje wymagające od kierowców obsługujących komercyjne przewozy i decydujących się wozić dzieci, dodatkowych środków bezpieczeństwa - dodaje poseł.

Marek Rutka zasiada w sejmowej komisji zdrowia. Jest także szefem parlamentarnego zespołu ds. systemu ratownictwa medycznego. 

Więcej o: