Poznań. 26-latka podejrzana o zabójstwo trzyletniej córki. Jest akt oskarżenia

Jak poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, do sądu wniesiono akt oskarżenie przeciwko 26-latce podejrzanej o zabicie trzyletniej córki. Zarzuty dotyczą m.in. duszenia, a także uderzenia nożem.

Tragiczne zdarzenie miało miejsce 4 maja 2021 roku w Poznaniu. Wówczas do szpitala w ciężkim stanie trafiła 3-letnia dziewczynka, której życia lekarzom nie udało się uratować. Z informacji śledczych wynikało, że dziecko zostało ugodzone nożem przez matkę. Jak poinformował Polsat, obecnie śledczy skierowali wobec 26-latki akt oskarżenia.

Zobacz wideo Kołobrzeg. Policja szuka kierowcy, który potrącił nastolatkę na przejściu dla pieszych

Poznań. 26-latka podejrzana o zabicie trzyletniej córki. Jest akt oskarżenia

Głos w sprawie zabójstwa 3-letniej dziewczynki zabrał rzecznik prasowy poznańskiej Prokuratury Okręgowej, Łukasz Wawrzyniak. - Kobiecie zarzucono, że 4 maja zabiła swoją trzyletnią córkę, którą najpierw dusiła, a następnie zadała jej trzy uderzenia nożem w okolice tułowia - powiedział cytowany przez Polsat News. Wawrzyniak dodał także, że oskarżona nie przyznała się do zarzucanego jej przestępstwa, podkreślił, że kobieta "oświadczyła, że przyznaje się do czynu, ale nie do winy". 

Na początku maja, jak informowała poznańska prokuratura, kobieta miała przyznać się do winy i powiedzieć, że od wielu lat miała już samobójcze myśli. - Twierdzi, że chciała popełnić samobójstwo, a że nie chciała zostawiać dziecka samego, to najpierw zabiła dziecko, a potem nie była w stanie targnąć się na swoje życie - przekazał prok. Wawrzyniak cytowany przez Radio ZET. 

Policja (zdjęcie ilustracyjne)Poznań. Nie żyje trzylatka ugodzona nożem przez matkę

Więcej wiadomości z Polski znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Nie żyje 3-letnia dziewczynka. Ziobro o wyższych zarzutach dla matki 

Zbigniew ZiobroZabójstwo trzylatki z Poznania. Ziobro polecił zmianę zarzutu na surowszy

Jak już informowaliśmy w maju, Zbigniew Ziobro w sprawie zabójstwa 3-latki, polecił zmianę zarzutu dla podejrzanej kobiety na surowszy. "Matka, która w Poznaniu zabiła 3-letnią córkę, zbrodnię zaplanowała z zimną krwią. Potem w okrutny sposób ją zrealizowała. Poleciłem zmianę postawionego jej zarzutu na surowszy - zabójstwo popełnione ze szczególnym okrucieństwem" - napisał prokurator generalny 13 maja na Twitterze. Ziobro dodał również "Matka wybrała bardzo ostry nóż i powoli zabijała małą Zuzię, uderzając ją kilkakrotnie ostrzem w okolice serca i w plecy. Potem dusiła ją rękoma, gdy ta płakała i błagała, by mama przestała". 

Więcej o: