Pogoda na dziś - piątek 31 grudnia. Sylwester mokry, wietrzny i ciepły. Nawet 12 stopni na plusie

Ostatni dzień roku 2021 zapowiada się wyjątkowo ciepło, choć deszczowo. Padać może w całej Polsce, do tego eksperci z IMGW prognozują zagrożenia pogodowe związane z roztopami i silnym wiatrem.
Zobacz wideo Powietrzny patrol. Dron zarejestrował takie wykroczenia kierowców

Wiele wskazuje na to, że mrozy chwilowo odeszły w zapomnienie. Końcówka roku 2021 będzie ciepła - w kraju możliwe nawet kilkanaście stopni na plusie, choć nie obejdzie się bez przelotnych opadów.

Pogoda na sylwestra. W piątek nawet 12 stopni na plusie

Pogoda na piątek 31 grudnia 2021 r.Pogoda na piątek 31 grudnia 2021 r. Fot. Gazeta.pl

W piątek temperatura maksymalna w kraju wyniesie od 7 do 12 stopni na plusie. Najchłodniej będzie w Rzeszowie, niewiele wyższej temperatury mogą spodziewać się mieszkańcy Gdańska, Olsztyna, Białegostoku, Lublina i Kielc - tam na termometrach zaledwie 8 stopni. Cieplej, do 10 stopni, będzie w Krakowie i Warszawie. W Katowicach, Łodzi, Poznaniu i Bydgoszczy - 11 stopni. Najwyższymi temperaturami cieszyć będą się mieszkańcy Szczecina, Zielonej Góry i Wrocławia - tam aż 12 stopni. Na terenie całego kraju możliwe będą opady deszczu. Padać będzie przede wszystkim w północnej części kraju.

Więcej aktualnych wiadomości z kraju znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Prognoza na 31 grudnia. IMGW prognozuje zagrożenia meteorologiczne

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przygotował prognozę zagrożeń meteorologicznych dla kilku obszarów Polski. Najbardziej niebezpiecznie przedstawia się sytuacja w dwóch powiatach województwa śląskiego: w żywieckim i cieszyńskim eksperci przewidują zagrożenia drugiego stopnia dotyczące roztopów.

Miasto z piernika w Kolejkowie we WrocławiuWrocław. W Kolejkowie pojawiło się miasto z piernika [GALERIA]

Roztopy, choć mniej groźne, możliwe będą także w okolicach Zakopanego, Nowego Targu, Szczawnicy, Starego Sącza, Krynicy Zdrój, Sanoka czy Ustrzyków Dolnych.

Silny wiatr może natomiast wystąpić na obszarze województwa dolnośląskiego i opolskiego, a także zachodniopomorskiego i pomorskiego.

Czerwone Wierchy - zdjęcie ilustracyjne"Łowcy mrozu" odkryli polski biegun zimna. Temperatur spada tam do -50 stopni

Więcej o: