794 - o tej liczbie widzowie "Wiadomości" TVP nie usłyszeli. Za to było 18 minut o "Sylwestrze Marzeń"

Ok. 2/3 środowego wydania "Wiadomości" TVP zajęła zapowiedź "Sylwestra Marzeń" organizowanego przez Telewizję Polską w Zakopanem. Szczególnie dużo uwagi poświęcono amerykańskiemu artyście Jasonowi Derulo, który będzie jedną z gwiazd wydarzenia. Widzowie "Wiadomości" nie dowiedzieli się natomiast niczego o sytuacji związanej z pandemią koronawirusa i wysokiej liczbie zgonów.

Widzów "Wiadomości" TVP przywitał na początku z Zakopanego Michał Adamczyk, informując, że "Sylwester Marzeń wraca pod Tatry", a do "plejady gwiazd" dołączył Jason Derulo.

Pierwszy materiał poświęcono właśnie temu amerykańskiemu artyście, wyemitowano fragmenty utworów, informowano m.in. o liczbie wyświetleń jego hitów na YouTube i liczbie obserwujących na TikToku.

Więcej wiadomości z kraju znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Swoje zadowolenie z planowanego w Zakopanem występu Derulo wyrażał w "Wiadomościach" m.in. prezes TVP Jacek Kurski. Stwierdził, że "Polacy zasługują na najlepszych artystów".

Materiał o Derulo trwał ok. 6 minut. Później znów na ekranie pojawił się Michał Adamczyk, który, będąc w Zakopanem, połączył się z także obecnymi w tym mieście dwoma reporterami "Wiadomości". Jeden z reporterów wyliczał, że na "Sylwestrze Marzeń" pojawią się m.in. Julio Iglesias Junior, Maryla Rodowicz i Zenek Martyniuk.

Przez kolejnych kilka minut emitowano fragmenty utworów zaproszonych na koncert polskich i zagranicznych artystów. Widzowie mogli usłyszeć jednocześnie, że "to będzie najlepsza impreza sylwestrowa w Europie".

Od drugiego z reporterów widzowie mogli natomiast dowiedzieć się, że w Zakopanem "każdy na ostatniej prostej do "Sylwestra Marzeń" odlicza czas, minuty, godziny, bo każdy czeka tutaj na swoją wymarzoną gwiazdę". Pracownik TVP stwierdził też, że "Telewizja Polska wyznacza trendy, nie kalkuluje".

Zobacz wideo Według jakich zasad pracują dziennikarze TVP?

"Wiadomości" TVP o "Sylwestrze Marzeń"

Po ok. 18 minutach wydania Michał Adamczyk oddał głos Edycie Lewandowskiej w studiu "Wiadomości" TVP w Warszawie.

Pierwszy materiał niedotyczący "Sylwestra Marzeń" mówił o tym, że "aż 90 proc. emerytów i rencistów skorzysta na wprowadzeniu Polskiego Ładu". Tematem kolejnego były "wielkie inwestycje zmieniające Polskę". W następnym poruszono m.in. kwestię sytuacji na polsko-białoruskiej granicy i współpracy Rosji oraz Białorusi. W "Wiadomościach" mówiono też o sprzęcie kupowanym dla polskiego wojska i konkursach z okazji urodzin Cypriana Kamila Norwida.

Nie wspomniano jednak ani słowem m.in. o bieżącej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa. Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę o śmierci 794 zakażonych osób, a także o ponad 15,5 tys. nowych zakażeń.

Na koniec wydania znów pokazano Jasona Derulo i Zakopane. W "Gościu Wiadomości", w którym zwykle wypowiadają się politycy, wystąpili piosenkarz i prezenter TVP Rafał Brzozowski oraz wokalista discopolo Zenek Martyniuk. 

Więcej o: