Rzeszów. Funkcjonariusze CBŚP udaremnili uprowadzenie dla okupu [WIDEO]

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego udaremnili uprowadzenie dla okupu mieszkańca woj. podkarpackiego. Zatrzymanych zostało pięć osób. Jednym z nich jest Tadeusz S., poszukiwany z powodu uchylania się od odbycia zasądzonej wcześniej kary pozbawienia wolności. Wobec pozostałych zatrzymanych sąd zastosował tymczasowy areszt.

Policjantom z rzeszowskiego Centralnego Biura Śledczego Policji udało się dotrzeć do informacji, według których członkowie zorganizowanej grupy przestępczej mieli przygotowywać się do porwania mieszkańca województwa podkarpackiego. "Cel tego przestępstwa miał być jeden - zdobyć okup" - wyjaśnili policjanci z CBŚP. 

Zobacz wideo Rzeszów. Funkcjonariuszom CBŚP udało się udaremnić uprowadzenie mężczyzny dla okupu

Rzeszów. Funkcjonariusze CBŚP udaremnili porwanie dla okupu 

Miejsce zamieszkania mężczyzny miało być obserwowane przez porywaczy, a z zebranych przez służby materiałów wynika, że do planowanego przestępstwa miała zostać wykorzystana broń palna i elementy umundurowania policyjnego.

"Policjanci dokładnie ustalili miejsca przebywania podejrzanych, a następnie ich zatrzymali. - czytamy w komunikacie opublikowanym w środę przez CBŚP. Policjantom towarzyszyli w akcji funkcjonariusze Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej".

Policjanci zatrzymali pięć osób. W tym poszukiwanego Tadeusza S. 

Policjantom udało się zatrzymać Tadeusza S. na terenie województwa lubelskiego. Podczas przeszukiwania mieszkania mężczyzny mundurowi zabezpieczyli koszulkę z napisem "Policja". Czworo pozostałych mężczyzn zatrzymano na terenie województwa mazowieckiego oraz lubelskiego.

Przeczytaj więcej podobnych informacji z kraju na stronie głównej Gazeta.pl.

"Zatrzymani zostali doprowadzeni do Podkarpackiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie, gdzie przedstawiono im zarzuty kierowania czy działania w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu uprowadzenie osoby" - przekazali funkcjonariusze z CBŚP. Sąd Rejonowy w Rzeszowie zadecydował, że czworo podejrzanych mężczyzn zostanie tymczasowo aresztowanych na okres trzech miesięcy. 

Więcej o: