Wrocław. Nawet przedszkolaki będą miały zajęcia o Konstytucji RP. I to w ramach podstawy programowej

We wrocławskich szkołach oraz przedszkolach odbędą się lekcje z Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej. Jak poinformował lokalny portal wroclaw.pl, zajęcia będą prowadzone w ramach podstawy programowej.

Jak podaje serwis wroclaw.pl, zajęcia edukacyjne mają na celu przygotowanie uczniów i przedszkolaków do życia w społeczeństwie, które szanuje wolność oraz przestrzega praw człowieka. 

Zobacz wideo Andrzej Duda zawetował "lex TVN". Co powiedział? Pełna wypowiedź prezydenta

Zajęcia z Konstytucji RP we Wrocławiu. Co na to prezydent miasta?

Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia podkreślił znaczenie zajęć o Konstytucji RP i dodał, że jest to dokument, który dotyczy wszystkich "bez wyjątku". - To ważne, aby młodzi wrocławianie znali Konstytucję RP oraz wynikające z niej prawa i obowiązki. Ten dokument dotyczy bowiem każdego z nas, bez wyjątku. A szkoły i przedszkola to miejsca, gdzie taka wiedza powinna być zgłębiana - powiedział cytowany przez lokalny portal. 

Więcej wiadomości z Polski znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Miasto z piernika w Kolejkowie we Wrocławiu Wrocław. W Kolejkowie pojawiło się miasto z piernika [GALERIA]

Z kolei Jarosław Delewski, dyrektor Departamentu Edukacji Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu przekazał, że nauczyciele otrzymali scenariusz zajęć o Konstytucji RP, ale ich forma będzie zależała już tylko od prowadzącego lekcje. 

O czym dokładnie będą zajęcia?

Delewski poinformował również, że tematyka zajęć będzie dostosowana odpowiednio do wieku odbiorców. Scenariusz lekcji możemy znaleźć na stronie Wrocławskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli

Prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska TK zadecydował: Konwencja Praw Człowieka jest częściowo niekonstytucyjna

Najmłodsi uczestnicy w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym mają poznać przede wszystkim święta narodowe, oraz ich zasady. Starsze klasy szkoły podstawowej (od czwartej do szóstej) będą poznawały Konstytucję RP m.in. na lekcjach wiedzy o społeczeństwie, historii czy godzinie wychowawczej. Z kolei uczniowie szkół ponadpodstawowych również na przedsiębiorczości oraz etyce. 

Więcej o: