Zarząd TVN komentuje prezydenckie weto. "Za nami wiele dni niepokoju i niepewności"

Zarząd Grupy TVN "z uznaniem i radością" przyjął decyzję prezydenta Dudy o zawetowaniu ustawy medialnej, znanej jako "lex TVN". Andrzej Duda poinformował o tym na konferencji prasowej. Weto może zostać odrzucone przez Sejm, ale przy obecnym układzie sił jest to praktycznie niemożliwe.
Zobacz wideo Andrzej Duda zawetował "lex TVN". Co powiedział? Pełna wypowiedź prezydenta

Zarząd TVN Grupy Discovery opublikował w poniedziałek po południu oświadczenie, w którym komentuje weto prezydenta Andrzeja Dudy do tzw. ustawy lex TVN.

Z uznaniem i radością przyjmujemy decyzję Prezydenta RP Andrzeja Dudy, który opowiedział się za wolnością mediów i prawem widzów do wyboru. Wetując lex TVN, Prezydent stanął w obronie dobrych relacji ze Stanami Zjednoczonymi

- czytamy w oświadczeniu.

Dalej zarząd TVN pisze:

Za nami wiele dni niepokoju i niepewności. Dziękujemy naszym widzom, wszystkim organizacjom i osobom, które podpisały nasz apel oraz głośno wyrażały sprzeciw wobec tej ustawy. Wasze wsparcie było bezcenne w tym trudnym dla nas czasie

Więcej wiadomości znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl 

Duda wetuje lex TVN

Prezydent Andrzej Duda w poniedziałek poinformował o zawetowaniu nowelizacji ustawy medialnej i skierowaniu jej do Sejmu do ponownego rozpatrzenia. Według części komentatorów przepisy były skierowane bezpośrednio w koncern Discovery, do którego należą stacje spod znaku TVN.

Sejm może odrzucić prezydenckie weto. Ale taki wniosek musiałoby poprzeć 3/5 głosujących w obecności co najmniej połowy posłów. Przy założeniu, że sala byłaby pełna, PiS potrzebowałby co najmniej 276 głosów. Klub PiS ma obecnie 228 posłów.

Więcej o: