"Wiadomości" TVP w formie. Na pasku informacyjnym: "opozycja chciała zepsuć Polakom święta"

"Opozycja chciała zepsuć Polakom święta" - mogli przeczytać w niedzielę widzowie "Wiadomości" TVP na pasku informacyjnym. Oburzenie wywołały życzenia bożonarodzeniowe złożone na social mediach przez Sławomira Neumanna i Donalda Tuska. - Jak wskazują komentatorzy, totalna opozycja nie ma nic merytorycznego do zaoferowania Polakom, dlatego na polaryzacji społeczeństwa próbuje zbić polityczny kapitał - twierdził autor wyemitowanego materiału.
Zobacz wideo Polacy nie gęsi i swoje seriale mają. Ta produkcja popularnością u nas przebiła międzynarodowy hit

"Opozycja chciała zepsuć Polakom święta" - taki komunikat mogli przeczytać widzowie na pasku niedzielnych "Wiadomości" Telewizji Polskiej, w których zarzucono politykom Platformy Obywatelskiej hejt oraz brak szacunku dla tradycji. - Na święta Bożego Narodzenia życzymy sobie zdrowia, szczęścia i wszystkiego, co najlepsze. Niestety politycy opozycji nawet w tym wyjątkowym czasie nie zrezygnowali z nienawiści, agresji i dzielenia Polaków - zapowiedziała prowadząca program, Edyta Lewandowska.

"Wiadomości" TVP: Opozycja chciała zepsuć Polakom święta. Wina Tuska i Neumanna

Autor materiału, Adrian Borecki, skomentował z kolei: "Nie wszyscy potrafią docenić ten wyjątkowy czas. Zamiast pojednania - nienawiść". Przytoczono wypowiedź Sławomira Neumanna z PO, który podczas składania świątecznych życzeń na nagraniu zamieszczonym na Twitterze powiedział: "życzę wam tego dreszczyku emocji, kiedy będziecie szukać pierwszej gwiazdki, a może pierwszych ośmiu [gwiazdek - red.]".  W materiale"Wiadomości" TVP jego słowa zestawiono ze scenami z antyrządowych protestów i wiodącym hasłem "j***ć PiS".

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

NASA Space TelescopeHubble zadziwiał i zachwycał. Teleskop Webba będzie jeszcze potężniejszy. Najlepsze zdjęcia

Przytoczono również treść życzeń złożonych przez Donalda Tuska. "Chrystus się rodzi, nas oswobodzi… Chciałbym Wam wszystkim złożyć w prezencie pod choinkę obietnicę, że następne Boże Narodzenie będzie radośniejsze, a Polska oswobodzona od zła i kłamstwa. A dziś z całego serca życzę Wam zdrowia, uśmiechu i spokoju" - napisał na Twitterze.

W materiale wypowiedział się także Miłosz Manasterski, redaktor naczelny Agencji Informacyjnej, który stwierdził, że "politycy nie potrafią uszanować chrześcijaństwa i świąt".

- Brzmią tak, jakby sam chciał się wycofać z polityki i ją uzdrowić. Oby zabrał ze sobą również hejt, nienawiść i agresję, która jest obecna nawet przy świątecznych życzeniach. Nie potrafią uszanować chrześcijaństwa, nie potrafią uszanować świąt - skomentował Miłosz Manasterski.

Andrzej Duda (zdjęcie ilustracyjne)Duda weźmie udział w obchodach nowego święta państwowego 27 grudnia

- Nie brak opinii, że politycy opozycji - jak sami się nazwali - totalnej, dla zdobycia władzy nie cofną się przed niczym. Także atakiem na polski mundur. Totalni przeciwnicy rządu byli nawet przeciwko budowie zapory graniczej - podsumował autor materiału.

Więcej o: