Ostrzeżenia IMGW: W tych województwach Wigilia będzie biała. Uwaga na zamiecie, ślisko na drogach

Czy na wigilię Bożego Narodzenia spadnie śnieg? Wiele wskazuje na to, że 24 grudnia przynajmniej w części województw będzie biało. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał szereg ostrzeżeń przed intensywnymi opadami śniegu w nocy z czwartku na piątek. Wielu mieszkańców może się więc obudzić z białym puchem pod oknami.
Zobacz wideo Czy czekają nas drogie święta? Ekspertka odpowiada

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed intensywnymi opadami śniegu, zawiejami, zamieciami. W niektórych rejonach kraju mogą wystąpić także marznące opady deszczu.

Zima w Wielkiej BrytaniiAtak zimy w Europie. Śnieżyce w Hiszpanii, prawie metrowe zaspy w Anglii

Białe święta? IMGW zapowiada opady śniegu

W nocy z czwartku na piątek (z 23 na 24 grudnia) w pasie środkowej Polski od Gorzowa Wielkopolskiego, poprzez Poznań, Koszalin, Łódź, Warszawę, do Lublina i Zamościa można spodziewać się opadów śniegu, powodujących przyrost pokrywy śnieżnej do 10 cm. Najintensywniejsze opady prognozowane są przed północą, a nad ranem na zachodzie kraju pojawi się śnieg z deszczem. Przejściowo możliwe są również marznące deszczu.

W województwie podkarpackim synoptycy prognozują zawieje i zamiecie śnieżne, spowodowane opadami śniegu i wiatrem o średniej prędkości do 40 km/h. W porywach podmuchy południowo-zachodniego wiatru mogą dochodzić do 60 km/h.

W województwach śląskim, małopolskim i świętokrzyskim IMGW spodziewa się słabych opadów marznącego deszczu. Mogą one powodować gołoledź i niekorzystne warunki na drogach.

Więcej pogodowych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Boże Narodzeni 2021. Kiedy na niebie pojawi się pierwsza gwiazdka?Boże Narodzeni 2021. Kiedy na niebie pojawi się pierwsza gwiazdka?

Pogoda na święta Bożego Narodzenia 2021

Synoptycy prognozują, że pogoda w święta Bożego Narodzenia będzie zmienna. Można spodziewać się opadów śniegu, deszczu ze śniegiem, porywistego wiatru i ochłodzenia. W wigilię Bożego Narodzenia temperatura maksymalna wyniesie od -1 do -3 stopni na północnym wschodzie, do 9 stopni na Dolnym Śląsku, natomiast na południowym zachodzie i południu silniej zawieje.

Pierwszego dnia świąt w całym kraju ma się ochłodzić. Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od -5 stopni na Suwalszczyźnie i Mazurach, do 2 stopni na południowym wschodzie. Na północy i w centrum słonecznie, opady śniegu i deszczu ze śniegiem prognozowane są na południu kraju, a wiatr zacznie słabnąć.

Drugi dzień świąt Bożego Narodzenia będzie pogodny, słabe opady śniegu wystąpią tylko na południu. Temperatura w ciągu dnia wyniesie od -5 do zera stopni.

Więcej o: