Ostrzeżenia IMGW: W tych województwach Wigilia będzie biała. Uwaga na zamiecie, ślisko na drogach

Czy na wigilię Bożego Narodzenia spadnie śnieg? Wiele wskazuje na to, że 24 grudnia przynajmniej w części województw będzie biało. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał szereg ostrzeżeń przed intensywnymi opadami śniegu w nocy z czwartku na piątek. Wielu mieszkańców może się więc obudzić z białym puchem pod oknami.
Zobacz wideo Czy czekają nas drogie święta? Ekspertka odpowiada

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed intensywnymi opadami śniegu, zawiejami, zamieciami. W niektórych rejonach kraju mogą wystąpić także marznące opady deszczu.

Białe święta? IMGW zapowiada opady śniegu

W nocy z czwartku na piątek (z 23 na 24 grudnia) w pasie środkowej Polski od Gorzowa Wielkopolskiego, poprzez Poznań, Koszalin, Łódź, Warszawę, do Lublina i Zamościa można spodziewać się opadów śniegu, powodujących przyrost pokrywy śnieżnej do 10 cm. Najintensywniejsze opady prognozowane są przed północą, a nad ranem na zachodzie kraju pojawi się śnieg z deszczem. Przejściowo możliwe są również marznące deszczu.

W województwie podkarpackim synoptycy prognozują zawieje i zamiecie śnieżne, spowodowane opadami śniegu i wiatrem o średniej prędkości do 40 km/h. W porywach podmuchy południowo-zachodniego wiatru mogą dochodzić do 60 km/h.

W województwach śląskim, małopolskim i świętokrzyskim IMGW spodziewa się słabych opadów marznącego deszczu. Mogą one powodować gołoledź i niekorzystne warunki na drogach.

Więcej pogodowych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Pogoda na święta Bożego Narodzenia 2021

Synoptycy prognozują, że pogoda w święta Bożego Narodzenia będzie zmienna. Można spodziewać się opadów śniegu, deszczu ze śniegiem, porywistego wiatru i ochłodzenia. W wigilię Bożego Narodzenia temperatura maksymalna wyniesie od -1 do -3 stopni na północnym wschodzie, do 9 stopni na Dolnym Śląsku, natomiast na południowym zachodzie i południu silniej zawieje.

Pierwszego dnia świąt w całym kraju ma się ochłodzić. Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od -5 stopni na Suwalszczyźnie i Mazurach, do 2 stopni na południowym wschodzie. Na północy i w centrum słonecznie, opady śniegu i deszczu ze śniegiem prognozowane są na południu kraju, a wiatr zacznie słabnąć.

Drugi dzień świąt Bożego Narodzenia będzie pogodny, słabe opady śniegu wystąpią tylko na południu. Temperatura w ciągu dnia wyniesie od -5 do zera stopni.

Więcej o: