Pogoda na dziś - piątek 24 grudnia. Wigilia z ociepleniem na południu. Trudne warunki do jazdy

W wigilię Bożego Narodzenia na północnym wschodzie kraju utrzyma się mróz, podczas gdy na południu znacznie się ociepli. Najcieplej będzie we Wrocławiu, gdzie temperatura wyniesie 8 stopni. Synoptycy IMGW ostrzegają przed trudnymi warunkami na drogach: marznącymi opadami deszczu i oblodzeniem.

"Najbardziej dynamicznej pogody spodziewamy się w wigilię Świąt Bożego Narodzenia. Znajdziemy się w zasięgu niżu z rejonu Morza Białego i przez nasz kraj przemieszczać się będą fronty atmosferyczne, co spowoduje napływ cieplejszego powietrza z zachodu - informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Zobacz wideo Wał fenowy, niezwykłe zjawisko nad Tatrami

Pogoda na wigilię. Ocieplenie na południowym zachodzie. Nawet 8 stopni

W piątek 24 grudnia nad całą Polską będzie pochmurnie z opadami śniegu przechodzącego w deszcz ze śniegiem, a na południu i zachodzie w deszcz. Na północy i północnym wschodzie będzie padał śnieg - okresami intensywnie.

Do sieci trafiło niesamowite zdjęcie zasypanych śniegiem TatrDo sieci trafiło niesamowite zdjęcie zasypanych śniegiem gór. "Zimowa bajka"

Rano temperatura wyniesie od -5 stopni Celsjusza w Suwałkach, przez -4 w Białymstoku i Olsztynie, -3 w Lublinie, Rzeszowie i Gdańsku, -2 w Koszalinie, -1 w Warszawie, Łodzi, Kielcach, Toruniu i Bydgoszczy, zero w Katowicach, 2 w Krakowie, Szczecinie i Poznaniu, 3 w Gorzowie Wielkopolskim, Opolu i Wrocławiu, do 4 w Zielonej Górze.

Boże Narodzeni 2021. Kiedy na niebie pojawi się pierwsza gwiazdka?Boże Narodzeni 2021. Kiedy na niebie pojawi się pierwsza gwiazdka?

W ciągu dnia termometry wskażą -3 stopnie w Suwałkach, -1 w Białymstoku i Olsztynie, 0 w Gdańsku, Toruniu i Bydgoszczy, 1 w Łodzi, Warszawie, Lublinie, Rzeszowie, Szczecinie i Koszalinie, 2 w Gorzowie Wielkopolskim, 3 w Poznaniu i Kielcach, 5 w Zielonej Górze i Katowicach, 6 w Krakowie, 7 w Opolu i 8 we Wrocławiu. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, na wybrzeżu i w górach silny, w porywach do 70 km/h.

Więcej informacji o pogodzie znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Po południu i wieczorem spodziewane jest od -3/-2 stopni na północy kraju, 0 stopni w centrum, 1 w Lubelskiem i Lubuskiem, 2 w Kielcach, 3 we Wrocławiu oraz 5-6 stopni w regionach południowych.

Święta - zdjęcie ilustracyjneŻyczenia na Boże Narodzenie 2021. Wierszyki, rymowanki, życzenia SMS-owe

IMGW ostrzega kierowców. Bardzo niekorzystne warunki drogowe w wigilię

Synoptycy IMGW przestrzegają, że w Wigilię warunki drogowe będą bardzo niekorzystne: "W ciągu dnia spodziewamy się marznących opadów deszczu, zwłaszcza w pasie od woj. lubuskiego, przez centrum Polski, po Lubelszczyznę i Podkarpacie. Ponadto, stopniowo postępujące od północy ochłodzenie (od godzin wieczornych, przez noc 24/25 grudnia), spowoduje zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników, i szybkie powstawanie niebezpiecznego oblodzenia!". Więcej szczegółów znajdziesz w artykule poniżej:

Prognoza zagrożeń 23-25 grudnia 2021 r.Pogoda. Prognoza zagrożeń na święta. W Wigilię m.in. śnieg i oblodzenia

Więcej o: