Dziadowa Kłoda. Policjantka, która przyłożyła 25-latkowi pistolet do głowy, zawieszona

Policyjna interwencja miała miejsce w Dziadowej Kłodzie (woj. dolnośląskie) w poniedziałek 20 grudnia. Jak poinformowała "Gazeta Wrocławska", mężczyzna miał zachowywać się agresywnie i wybić szyby w jednym z domów.

Do policyjnej interwencji doszło w Dziadowej Kłodzie (niedaleko Oleśnicy) w poniedziałek 20 grudnia. W godzinach porannych policja otrzymała zgłoszenie od kobiety z dzieckiem o agresywnie zachowującym się mężczyźnie. Jak relacjonuje "Gazeta Wrocławska", podczas interwencji funkcjonariusze udali się w pościg za 25-latkiem. Na nagraniu przesłanym lokalnemu dziennikowi widać jak policjantka oddaje strzał ostrzegawczy, a także przykłada mężczyźnie broń do głowy. Z najnowszych informacji wynika, że funkcjonariuszka została zawieszona.

Zobacz wideo Pytamy posła Cymańskiego o użycie Pegasusa wobec Giertycha i Wrzosek

Interwencja policji na Dolnym Śląsku. Wobec funkcjonariuszki wszczęto postępowanie dyscyplinarne

W sprawie policjantki, która podczas interwencji przyłożyła 25-latkowi pistolet do głowy, wypowiedział się nadkom. Kamil Rynkiewicz z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Na antenie Polsat News poinformował, że wobec funkcjonariuszki zostało wszczęte postępowanie dyscyplinarne. - Policjantka została także zawieszona na trzy miesiące, a sytuacja podczas poniedziałkowej interwencji jest wyjaśniana - przekazał portal MojaOlesnica.pl.

Więcej wiadomości z Polski znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Virus Outbreak NetherlandsProtest w Rotterdamie. Policja oddała strzały, w centrum stan wyjątkowy [ZDJĘCIA]

Dziadowa Kłoda. Policjantka wykrzykiwała wulgaryzmy i skierowała broń w kierunku mężczyzny

Jak pisaliśmy w poniedziałkowym artykule o interwencji policji w Dziadowej Kłodzie, świadkowie zdarzenia nagrali film. Na opublikowanym w sieci nagraniu widać, jak policjanci biegną za uciekającym mężczyzną. W pewnym momencie oddany zostaje ostrzegawczy strzał, słychać także jak policjantka krzyczy: "Na glebę, k***o, kładź się!" i mierzy z broni w kierunku mężczyzny. Podczas zakładania mu kajdanek przez policjanta, funkcjonariuszka przystawia pistolet bezpośrednio do głowy 25-latka.

Zdjęcie ilustracyjnePłock. Napad na konwojenta. Skradziono ponad dwa miliony złotych

Więcej o: