Tragedia przy autostradzie A1 w Świętoszowicach. Ujawniono przyczynę śmierci dwóch młodych mężczyzn

Zwłoki dwóch młodych mężczyzn, 20- i 21-letniego, znaleziono w czwartek na nieużytkach rolnych przy autostradzie A1 w Świętoszowicach (woj. śląskie). Wyniki sekcji zwłok wykazały, że przyczyną ich śmierci były rany postrzałowe głowy - poinformowała we wtorek prokuratura w Gliwicach. Śledczy wyjaśniają okoliczności tragedii.

Po otrzymaniu wyników sekcji zwłok śledczy prowadzą postępowanie ws. zabójstwa. Mimo to wciąż nie wykluczają, że młodzi mężczyźni mogli popełnić samobójstwo.

Zobacz wideo Warszawa. Policjanci zatrzymali 13-latka, który podawał się za wnuczka i próbował wyłudzić pieniądze od 67-latka

Świętoszowice. Zwłoki dwóch młodych mężczyzn przy autostradzie A1. Są wyniki sekcji zwłok

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gliwicach Joanna Smorczewska poinformowała we wtorek Polską Agencję Prasową o wynikach sekcji zwłok dwóch młodych mężczyzn, których ciała odnaleziono w czwartek (16 grudnia) na nieużytkach rolnych przy autostradzie A1 w Świętoszowicach.

Zima w BieszczadachPogoda. W nocy ścisnął mróz, w Bieszczadach "śnieg po kolana"

Wstępne wyniki sekcji zwłok wykazały, że przyczyną śmierci obu mężczyzn były rany postrzałowe głowy. Jak podaje PAP, wykonane zostaną również m.in. badania toksykologiczne i histopatologiczne. Wcześniej w pobliżu miejsca zbrodni odnaleziono broń czarnoprochową.

"Wiadomo, że mężczyźni znali się wcześniej i obaj byli namiętnymi graczami komputerowymi" - podaje PAP.

Policjanci odnaleźli zwłoki dwóch młodych mężczyzn. Ich zaginięcie zgłosiła rodzina

- Policjanci ujawnili w czwartek rano zwłoki dwóch młodych mężczyzn w wieku 20 i 21 lat. Jeden z nich był mieszkańcem powiatu gliwickiego, drugi powiatu tarnowskiego - informowała portal Gazeta.pl podinspektor Aleksandra Nowara z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Więcej aktualnych informacji z kraju znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Rodziny mężczyzn zgłosiły zaginięcie. - Jeden z nich wyszedł w poniedziałek z domu i nie wrócił. Zaginięcie drugiego mężczyzny było zgłoszone później.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli w związku z myślami samobójczymi lub próbą samobójczą występuje zagrożenie życia, w celu natychmiastowej interwencji kryzysowej, zadzwoń na policję pod numer 112 lub udaj się na oddział pogotowia do miejscowego szpitala psychiatrycznego.

Jeśli potrzebujesz rozmowy z psychologiem, możesz zwrócić się do Centrum Wsparcia dla Osób w Stanie Kryzysu Psychicznego pod numerem 800 70 2222. Pod telefonem, mailem i czatem dyżurują specjaliści Fundacji ITAKA udzielający porad i kierujący dzwoniące osoby do odpowiedniej placówki pomocowej w ich regionie. Z Centrum skontaktować mogą się także bliscy osób, które wymagają pomocy.

Komenda Policji w Łowiczu (zdjęcie ilustracyjne)Łowicz. Policja wezwała na świadka... bankomat. "Czelendż dla listonosza"

Więcej o: