Pogoda na dziś - środa 22 grudnia. Pierwszy mroźny dzień kalendarzowej zimy

W środę 22 grudnia, a więc w pierwszy dzień kalendarzowej zimy, w całym kraju zapanuje mróz. Nazimniej będzie na Podlasiu, gdzie temperatura w południe wyniesie zaledwie -7 stopni. Na północy sypnie śniegiem. IMGW ostrzega mieszkańców Warmii i Mazur przed intensywnymi opadami.

Ranek 22 grudnia dla większości regionów zapowiada się pogodnie. Całkowite zachmurzenie spodziewane jest tylko na zachodzie i południu. Najchłodniej będzie na Podlasiu - termometry w Suwałkach pokażą -11, a w Białymstoku -10 stopni. W Olsztynie i Kielcach będzie -7, w Lublinie, Rzeszowie, Poznaniu, Krakowie i Katowicach -6, w Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Toruniu i Bydgoszczy -5, w Zielonej Górze -4, a na krańcach zachodnich i północno-zachodnich -2.

Zobacz wideo Wyniki badań pokrywy śnieżnej na północy budzą niepokój. Renifery głodują, bo nie ma śniegu

Pogoda na środę 22 grudnia. Ostrzeżenie przed śniegiem dla Warmii i Mazur

Synoptycy IMGW wydali ostrzeżenie pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu dla powiatów braniewskiego, elbląskiego i Elbląga w woj. warmińsko-mazurskim. Alert przestanie obowiązywać w środę o godz. 9:00.

Konkurs Szopek Krakowski (zdjęcie ilustracyjne)=Ruszył Konkurs Szopek Krakowskich. Część z nich jest ogrodzona drutem

Pogoda na środę 22 grudnia. Cały dzień z mrozem, słonecznie na północy i w centrum kraju

W ciągu dnia słoneczna aura będzie dopisywała głównie na Podlasiu, Pomorzu i w centrum kraju, ale na przejaśnienia mogą liczyć także mieszkańcy południa Polski. W pozostałych regionach będzie pochmurnie. Mróz nie odpuści: - 8 stopni wyniesie temperatura w Suwałkach, -7 w Białymstoku, -4 w Lublinie i Kielcach, -3 w Rzeszowie, Olsztynie, Poznaniu i Wrocławiu, -2 w Koszalinie, Zielonej Górze i na Kujawach, a także w pasie od Opola po Kraków, -1 Gorzowie Wielkopolskim i 0 w Gdańsku. Możliwe miejscowe opady śniegu, zwłaszcza na północy, gdzie lokalnie spodziewany jest przyrost pokrywy śnieżnej do 5 cm. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich, na zachodzie skręcający na południowy.

Najnowsze informacje z kraju i ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Zdjęcie ilustracyjne27 grudnia dniem wolnym od pracy? Mamy nowe święto państwowe

Wieczorem nadal najzimniej będzie na Podlasiu, gdzie temperatura spadnie do -10/-11 stopni. W Kielcach będzie -7, a w Olsztynie, Warszawie i Łodzi -6 stopni. Na Lubelszczyźnie i w Lubuskiem oraz na krańcach południowych termometry odnotują -4/-5 stopni. W pozostałych regionach będą -2/-3 stopnie.

Więcej o: