Śmierć żołnierza niedaleko granicy z Białorusią. Są wyniki sekcji zwłok. "Stan upojenia alkoholowego"

Są wyniki sekcji zwłok żołnierza, który zmarł w listopadzie w lubelskim Kopytowie niedaleko granicy z Białorusią. "Przyczyną zgonu było gwałtowne uduszenie się w następstwie zatkania dróg oddechowych treścią wymiotną osoby będącej w stanie upojenia alkoholowego" - poinformowała prokuratura.

Żołnierz służył w 21. Brygadzie Strzelców Podhalańskich, pracował jako logistyk. Mężczyzna pracował w obszarze przygranicznym, poza strefą stanu wyjątkowego. 

Zobacz wideo Prof. Wiącek tłumaczy, czemu push back jest niezgodny z Konstytucją

Śmierć żołnierza niedaleko granicy z Białorusią. Są wyniki sekcji zwłok

"Sekcja zwłok wykluczyła zgon z powodu urazu mechaniczny. Oględziny zewnętrzne i wewnętrzne nie wykazały obrażeń. Przyczyną zgonu było gwałtowne uduszenie się w następstwie zatkania dróg oddechowych treścią wymiotną osoby będącej w stanie upojenia alkoholowego. W organizmie żołnierza stwierdzono 3,61 prom. alkoholu" - poinformował zastępca szefa Prokuratury Rejonowej w Lublinie ds. wojskowych płk Robert Dąbek, którego cytuje RMF FM za depeszą PAP

Komenda Policji w Łowiczu (zdjęcie ilustracyjne)Łowicz. Policja wezwała na świadka... bankomat. "Czelendż dla listonosza"

W sprawie toczy się śledztwo w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci. 

Mężczyzna zmarł w nocy z 6 na 7 listopada. Jak informowała 18. Dywizja Zmechanizowana w Siedlcach, do tragedii doszło w czasie wypoczynku żołnierza. W komunikacie z listopada podkreślono, że  rodzina nieżyjącego żołnierza została objęta opieką psychologiczną.

Płot z drutu żyletkowego na granicy Polski i BiałorusiSytuacja na granicy. CBOS: 64 proc. Polaków obawia się konfliktu zbrojnego

Więcej o: