"Fakty" TVN pokazały świat według PiS-u. Wypowiadali się Kaczyński, Rydzyk, Błaszczak, Sakiewicz

"Fakty" TVN w odpowiedzi na przyjęcie przez Sejm nowelizacji ustawy "lex TVN" pokazały, jaką rzeczywistość kreują media sprzyjające władzy. Zebrano wypowiedzi m.in. Jarosława Kaczyńskiego, Tadeusza Rydzyka, Mariusza Błaszczaka, Tomasza Sakiewicza, Jarosława Jakimowicza. Materiał składał się wyłącznie z fragmentów nagrań pokazanych w rządowych mediach.

- Nie ma w Polsce silnych mediów, które wspierałyby rząd - mówi Marek Suski sprawozdawca "lex TVN". A to, co mówi, znaczy, że najwyraźniej nie rozumie ani czym są silne media, ani na czym polega ich rola - zapowiedziała Anita Werner prowadząca poniedziałkowe główne wydanie "Faktów" TVN.

Zobacz wideo Co zrobi Andrzej Duda w sprawie Lex TVN? Pytamy posłankę Srokę

Po zapowiedzi widzowie mogli zobaczyć trzyminutowy materiał Jakuba Sobieniowskiego, składający się tylko z fragmentów nagrań z TVP Info, "Wiadomości" TVP, Telewizji Republika, telewizji Trwam i Polskiego Radia 24. - To treści z kanałów rządowej telewizji i rządowego radia - zaczął autor.

"Pan premier" Jarosław Kaczyński, "najlepszy minister edukacji" Przemysław Czarnek

W materiale przypomniano słowa redaktora naczelnego "Gazety Polskiej" Tomasza Sakiewicza, który dziękował braciom Kaczyńskim za "romans z Polską", a także ministra obrony Mariusza Błaszczaka, odczytującego list Jarosława Kaczyńskiego do ojca Tadeusza Rydzyka. - Mamy to szczęście, iż istnieje Radio Maryja i rodzina Radia Maryja, że nadaje telewizja Trwam, że wychodzi "Nasz Dziennik", że Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej kształci młodzież w duchu służby Panu Bogu i Rzeczypospolitej - cytował za prezesem PiS szef MON.

Więcej informacji o "lex TVN" znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Pojawiły się też wypowiedzi redemptorysty Tadeusza Rydzyka, szefa Radia Maryja i Telewizji Trwam, który mówił o PiS, że "dobrze, że jeszcze mamy takich rządzących, że o Polskę dbają" i chwalił Przemysława Czarnka, jako "najlepszego ministra edukacji od czasu II wojny światowej".

Z urywka "Wiadomości" TVP wynikało z kolei, że Niemcy poprzez swoje rzekome wpływy w UE dążą do "ograniczenia gospodarczego i politycznego Polski". Pokazano także Jarosława Jakimowicza, który pytał na antenie TVP Info o to, kiedy "Straż Graniczna będzie wreszcie mogła otworzyć ogień" do migrantów. Interesujące były też przejęzyczenia Tomasza Sakiewicza, Mariusza Błaszczaka i dziennikarza Polskiego Radia 24, którzy Jarosława Kaczyńskiego nazywali "panem premierem".

- To jest obraz świata w bardzo już wielu mediach, które bardzo lubią władzę, a władza, jak widać, lubi takie media - zakończył materiał Jakub Sobieniowski.

Więcej o: