Pogoda na dziś - wtorek 21 grudnia. Powrót mrozu i opady śniegu na południu

We wtorek 21 grudnia temperatura w całej Polsce spadnie o kilka stopni. W południowej i południowo zachodniej części Polski pojawią się także przelotne opady śniegu.

Jak informują synoptycy, w najbliższych dniach do Polski powróci mróz. We wtorek temperatura spadnie poniżej zera, z czego najzimniej będzie we wschodniej części Polski oraz w rejonach górskich.

Zobacz wideo Świąteczny koszyk Gazeta.pl - jaka jest jego idea? Odpowiadamy

Pogoda na wtorek 21 grudnia. Odczuwalne ochłodzenie

We wtorek najchłodniej będzie w województwach podlaskim i lubelskim, tam termometry pokażą ok. -6 stopni. W Polsce centralnej od -2 do -3 stopni. Na północy kraju średnia temperatura wyniesie ok. -1 stopnia, a na południu -1 i -2 stopnie. Najcieplej tego dnia będzie w zachodniej części Polski, tam w ciągu dnia od 0 do 1 stopnia. 

temperatura na 21.12.2021temperatura na 21.12.2021 Gazeta.pl

Choinka w Lublinie (zdjęcie ilustracyjne)Pogoda na Wigilię. Czy 24 grudnia spadnie śnieg? Prognoza IMGW

Więcej prognoz pogody znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

21 grudnia wiatr będzie nieco słabszy niż poprzedniego dnia. W centralnej części Polski w porywach osiągnie do 30 kilometrów na godzinę. Najsilniej będzie wiało w północnej i wschodniej części kraju. Na Półwyspie Helskim prędkość wiatru wyniesie do 50 kilometrów na godzinę, z kolei na wschodzie Polski do ok. 40 kilometrów na godzinę.

Prognoza pogody na 21 grudnia. Niewielkie opady śniegu w południowej części kraju 

Śnieg we wtorek spadnie w południowej i południowo zachodniej części Polski. Niewielkie opady pojawią się w dzień w województwach: lubuskim, dolnośląskim, śląskim, małopolskim, świętokrzyskim, a także podkarpackim. Jak ukazują modele meteorologiczne, możliwe, że przelotne opady śniegu wystąpią również w północnej części kraju w województwie pomorskim. 

Miasto z piernika w Kolejkowie we WrocławiuWrocław. W Kolejkowie pojawiło się miasto z piernika [GALERIA]

We wtorek w całej Polsce na niebie przeważać będzie również duże zachmurzenie. Na słoneczną pogodę w ten dzień może liczyć wyłącznie wschodnia część kraju, a dokładnie województwo lubelskie. 

Więcej o: