Makowiska. Dwie kobiety z tym samym miejscu straciły panowanie nad kierownicą. Jedna z nich nie żyje

W niedzielę w Makowiskach (woj. łódzkie) doszło do tragicznego wypadku. 19-latka straciła panowanie nad kierownicą. Jej samochód wpadł do rowu, ale siłą impetu został z niego wyrzucony. Auto uderzyło w cztery osoby stojące na chodniku - trzy z nich usiłowały pomóc 60-letniej kobiecie, która kilka minut wcześniej w tym samym miejscu miała wypadek. 60-latka zginęła na miejscu, dwie osoby w ciężkim stanie trafiły do szpitala.

Do tego tragicznego zdarzenia doszło w niedzielę (19 grudnia) około godziny 23, na drodze krajowej nr 42 w miejscowości Makowiska (woj. łódzkie).

Zobacz wideo Policja próbowała dogonić złodzieja samochodów. Pościg zakończył się rozbiciem czterech aut

Makowiska. 19-latka straciła panowanie nad kierownicą. Auto uderzyło w 4 osoby stojące na chodniku

Najpierw panowanie nad autem straciła 60-latka, jej auto wylądowało w rowie. Kobieta wyszła z samochodu, by szukać ratunku wśród mieszkańców - kogoś, kto pomoże jej wyciągnąć auto. Pomimo późnej pory z pomocą przyszły jej trzy osoby: 23-letnia kobieta, 26-letni mężczyzna i 48-letnia kobieta.

Gdy ta czwórka stała na chodniku, drogą przejeżdżała 19-letnia mieszkanka powiatu pajęczańskiego. Ona również straciła panowanie nad kierownicą.

Przeczytaj więcej informacji z kraju na stronie głównej Gazeta.pl.

- Kobieta jechała z naprzeciwka, straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na przeciwległy pas ruchu, wjechała do przydrożnego rowu, po czym siłą impetu jej auto zostało wyrzucone z rowu i uderzyło w cztery osoby znajdujące się na chodniku - relacjonował Marcin Pawełoszek z policji w Pajęcznie, cytowany przez TVN24.

Makowiska. W tragicznym wypadku drogowym zmarła jedna osoba

W wyniku tego zdarzenia śmierć poniosła 60-letnia kobieta, której auto najpierw wypadło z drogi. 26-latek i 23-latka są w ciężkim stanie i przebywają w szpitalu. Policja poinformowała, że w szpitalu znajduje się również 48-latka, ale nie jest w stanie zagrażającym życiu.

Jak podaje portal Pajęczno Nasze Miasto, policja pod nadzorem prokuratury wyjaśnia szczegółowe okoliczności tego zdarzenia drogowego.

W 2020 roku do policji zgłoszono 23 540 wypadków drogowych mających miejsce na drogach publicznych, w strefach zamieszkania lub strefach ruchu. Z kolei w 2019 roku doszło do 30 288 wypadków. Zgodnie z policyjnymi statystykami w 2018 roku miało miejsce 31 674 wypadki.

Więcej o: