"Lex TVN". Protesty w Krakowie i Częstochowie już się odbyły. Więcej przed nami [ZDJĘCIA]

Między innymi w Krakowie i Częstochowie w niedzielę po południu odbyły się protesty przeciwko tzw. "lex TVN". Nie zabrakło transparentów z hasłami wsparcia dla stacji i ostrzeżeniami dla Prawa i Sprawiedliwości. Na krakowskim rynku pojawili się politycy - m.in. senator PO Bogdan Klich i szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Protestują też mieszkańcy w innych miastach, w tym od 19:00 w Warszawie.
Zobacz wideo Zdrojewski o "lex TVN": Mamy do czynienia z nieprawdopodobnym bublem legislacyjnym

W niedzielę 19 grudnia w wielu miastach Polski odbywają się protesty przeciwko "lex TVN", czyli projektowi nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji. Nowela zaostrza przepisy dot. posiadania udziałów większościowych w polskich mediach przez kapitał pochodzący spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Nowe prawo uderzyłoby w telewizje TVN i TVN24, które należą do amerykańskiego koncernu Discovery. Gdyby "lex TVN" weszło w życie, właściciele stacji z Grupy TVN nie mogliby liczyć na przedłużenie im koncesji.

Więcej informacji o "lex TVN" znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Leszek MillerMiller: USA mogą zablokować każde marzenie Dudy o dalszej karierze

Sejm nowelizację ustawy medialnej uchwalił w piątek. Dokument czeka na podpis prezydenta Andrzeja Dudy, do którego, w obronie niezależności mediów, apelują ich przedstawiciele. Do apelu TVN można przyłączyć się tutaj.

Pełną listę miast, w których odbędą się protesty, znajdziesz w artykule poniżej:

Protesty przeciwko 'lex TVN'"Veto! Wolne media, wolni ludzie, wolna Polska". Lista protestów [MAPA]

Protesty w obronie wolności mediów. W Krakowie pojawili się politycy

Protesty po południu w niedzielę 19 grudnia ruszyły w Krakowie i Częstochowie. Na rynku stolicy Małopolski wśród demonstrantów pojawił się Bogdan Klich z PO. "Kraków murem za TVN, w obronie wolnego słowa" - napisał senator na Twitterze, gdzie zamieścił zdjęcia z wydarzenia.

W krakowskim proteście udział wziął również poseł KO Aleksander Miszalski. "Wolne media to fundament demokratycznego państwa prawnego" - przypomniał polityk.

Pojawił się także lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. "Siła państwa demokratycznego nie jest w ustawach. Ona jest w nas! Walcząc o wolne media nie zapominajmy o szalejącej drożyźnie, o fałszywych zeznaniach, o pandemii. Władza zdezerterowała z dbania o nasze bezpieczeństwo. Nie traćcie wiary w lepszą przyszłość Polski!" - napisał na Twitterze.

Anna ZalewskaBurzliwa dyskusja w Radiu ZET. Anna Zalewska: Proszę nie obrażać Beaty Szydło

Więcej o: