Poznań. Nie będzie kolędy w domach. Archidiecezja proponuje msze w mniejszych grupach

Z powodu pandemii koronawirusa także i w tym roku na terenie archidiecezji poznańskiej nie będzie wizyty kolędowej w tradycyjnej formie. Mieszkańcy będą zapraszani na msze św. sprawowane w ich intencji.

O takiej formie tegorocznej kolędy na terenie archidiecezji poinformował wikariusz generalny biskup Szymon Stułkowski. Pandemia koronawirusa uniemożliwiła przeprowadzenie wizyty kolędowej w tradycyjnej formie także w ubiegłym roku.

Zobacz wideo Czy nowe obostrzenia pomogą w walce z pandemią? Pytamy eksperta

Biskup Stułkowski: Zamiast wizyt - msze w intencji parafian i chorych

"Zamiast odwiedzin przez duszpasterzy w domach, należy zaprosić mieszkańców do kościoła w mniejszych grupach na wieczorną mszę świętą. Szczególną intencją tej mszy świętej winna być modlitwa za zaproszonych danego dnia parafian. Podczas mszy świętej należy wygłosić okolicznościową homilię oraz odmówić modlitwę błogosławieństwa nad zebranymi i pozostałymi w domach mieszkańcami, zwłaszcza chorymi, jak również poświęcić wodę, którą wierni zabiorą do domów" - poinformował bp Stułkowski.

Więcej informacji o pandemii znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Tłumy na lotnisku Chopina w Warszawie Tłumy przyjezdnych na lotnisku Chopina czekają na test na COVID-19

Jak dodał, warto zachęcić wiernych, by po powrocie do domów celebrowali liturgię rodzinną, odmawiając modlitwę, której tekst otrzymali w świątyni, oraz kropiąc mieszkanie wodą święconą. Bp Stułkowski wskazał, że na wyraźne życzenie i zaproszenie rodzin można odwiedzić parafian z wizytą duszpasterską w miejscu ich zamieszkania, zachowując przy tym wszystkie restrykcje sanitarne. W ubiegłym roku podobne zalecenia w związku z wizytą kolędową wydał metropolita poznański abp Stanisław Gądecki.

Centrum handlowe w Berlinie / zdjęcie ilustracyjne Szef Instytutu Kocha: Wariant Omikron spowoduje piątą falę pandemii

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl.

Więcej o: