Gazeta.pl podpisuje się pod apelem TVN do prezydenta. Dołączcie do nas #wolnemedia

17 grudnia Sejm uchwalił ustawę "lex TVN". Jest to atak na wolne media, który ma pozbawić widzów możliwości oglądania wszystkich kanałów TVN. Gazeta.pl podpisuje się pod apelem do prezydenta o zawetowanie ustawy. Bronimy niezależności mediów. W niedzielę 19 grudnia do godz. 18:30 podpisów było już ponad milion - podała TVN24.pl.

Do apelu TVN można przyłączyć się tutaj.

Wolne media są fundamentem demokracji. Chcemy, by decyzja o tym, który kanał telewizyjny oglądam, należała wyłącznie do mnie. Chcemy mieć dostęp do różnorodnych informacji, programów i rozrywki.

Atak na wolność mediów ma daleko idące konsekwencje dla przyszłości Polski. Niszczone są wzajemne relacje z USA, największym sojusznikiem i gwarantem bezpieczeństwa naszego kraju. Nie możemy na to pozwolić! Potrzebujemy silnej, opartej na zaufaniu współpracy z międzynarodowymi partnerami.

W związku z tym apelujemy do Prezydenta RP Andrzeja Dudy, aby niezwłocznie zawetował "lex TVN".

Sejm przyjął "lex TVN"

Sejm w piątek odrzucił uchwałę Senatu w sprawie nowelizacji ustawy medialnej. Za odrzuceniem głosowało 225 posłów Prawa i Sprawiedliwości, trzech Kukiz'15 i jeden niezrzeszony - Łukasz Mejza.

Więcej najnowszych informacji ws. "lex TVN" przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Przeciwko było 212 posłów: Koalicji Obywatelskiej, Lewicy, Koalicji Polskiej-PSL, Polski 2050, Porozumienia i kół poselskich. Posłowie Konfederacji wstrzymali się od głosu.

Nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji zakazuje posiadania udziałów większościowych w polskich mediach kapitałowi pochodzącymi spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Dotyczy między innymi stacji TVN, która należy do amerykańskiego DISCOVERY.

Więcej na ten temat w materiale poniżej:

Więcej o: