Legnica. Nauczycielka szkoły podstawowej zniechęcała uczniów do szczepień? "Będziecie bezpłodni"

Nauczycielka szkoły podstawowej w Legnicy miała straszyć uczniów, że szczepienie przeciw COVID-19 grozi bezpłodnością. - Będziemy wpływać na pana dyrektora, żeby bardzo mocno zdyscyplinował kadrę nauczycielską - podkreślił wiceprezydent miasta.
Zobacz wideo Czym skutkuje nieszczepienie się i pobłażanie takim zachowaniom? Ekspert tłumaczy

Legnicki portal lca.pl poinformował, że nauczycielka jednej z legnickich szkół podstawowych miała zniechęcać uczniów do szczepień przeciw COVID-19. Dzieci o zachowaniu kobiety powiedziały rodzicom, a sprawa dotarła do wiceprezydenta miasta.

Legnica. Nauczycielka zniechęcała uczniów do szczepień? "Dzieci były nagabywane, wyśmiewane"

Portal nie podaje, czego uczy wspomniana nauczycielka, lecz podkreśla, że "nie jest to na pewno biologia". - Jest antyszczepionkowcem. Dzieci, które zostały zaszczepione, są przez nią nagabywane, wyśmiewane. Usłyszały między innymi, że będą bezpłodne. To nie jest jednorazowy incydent. Po pierwszym takim "wykładzie" wykonaliśmy telefon do dyrektora szkoły z prośbą o reakcję. Teraz sytuacja się powtórzyła [...]. Wszyscy jesteśmy przerażeni i bezsilni - powiedziała portalowi bliska osoba ucznia wspomnianej szkoły.

Portal postanowił więc skontaktować się z wiceprezydentem Legnicy, który udzielił komentarza w tej sprawie.

Więcej aktualnych wiadomości z kraju znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Wiceprezydent Legnicy interweniował ws. nauczycielki straszącej uczniów bezpłodnością po szczepieniu

- Tak, rzeczywiście, potwierdzam, że taki incydent miał miejsce w jednej z placówek oświatowych na terenie miasta. Oczywiście bardzo szybko zareagowaliśmy na ten sygnał. Jestem po rozmowie z dyrektorem i mam deklarację pana dyrektora, że zdecydowanie zareaguje, porozmawia z nauczycielem - powiedział Radiu Wrocław zastępca prezydenta miasta Legnicy Krzysztof Duszkiewicz.

Duszkiewicz przekazał, że nie może zdradzić szczegółów sprawy, ale takie zachowanie uważa za karygodne. - Będziemy wpływać na pana dyrektora, żeby bardzo mocno zdyscyplinował kadrę nauczycielską - podkreślił. 

Radio podaje także, że część kadry nauczycielskiej placówki ma spotkać się z lekarzami lokalnego oddziału covidowego i wysłuchać historii pacjentów z COVID-19.

Więcej o: