Jerzy Owsiak próbował zamówić wiązankę na pogrzeb przyjaciela. Kwiaciarnia odmówiła, bo to WOŚP

Szef WOŚP opisał na swoim Facebooku nieprzyjemną sytuację, która wydarzyła się po śmierci jego przyjaciela. Jerzy Owsiak chciał zamówić wiązankę na jego pogrzeb, jednak kwiaciarnia odmówiła przyjęcia zamówienia gdy usłyszała, że jest ono robione w imieniu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Wpis Jerzego Owsiaka pojawił się w mediach społecznościowych wieczorem w czwartek 16 grudnia. Niedawno zmarł przyjaciel szefa WOŚP, w związku z czym Owsiak chciał zamówić wiązankę na pogrzeb znajomego, który ma odbyć się w Legionowie. Jak przyznaje, nie spodziewał się, że spotka go tak nieprzyjemna sytuacja w rozmowie z lokalną kwiaciarnią. 

Zobacz wideo 29. Finał WOŚP. Światełko do nieba

Jerzy Owsiak o nieprzyjemnej sytuacji przed pogrzebem przyjaciela. "Zamurowało nas"

"Dzwonimy i chcemy zamówić wiązankę. Numer kwiaciarni znaleźliśmy w internecie. Zamawiamy ją w imieniu WOŚP i rozmowę urywa. Dzwonimy jeszcze raz - odzywa się głos męski wyjaśniający, że nic nie przerywa, to on przerwał, bo nie ma ochoty przyjąć zamówienia od Orkiestry. Zamurowało nas!" - napisał na Facebooku Jerzy Owsiak.

"W sumie chyba jego prawo - nie lubi, nie szanuje - może to zamówienie olać. A może jako prowadzący biznes kwiatowy czy jakikolwiek nie może? Darowaliśmy sobie - bardziej pomyśleliśmy, jak temu gościowi zaszła za skórę Orkiestra? W sensie medycznym czy ideologicznym?" - czytamy dalej we wpisie szefa WOŚP. 

Jerzy Owsiak dalej przyznaje, że nie spodziewał się, że może być tak duża nienawiść w stosunku do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która uniemożliwiałaby mu zamówić w imieniu fundacji wiązanki na pogrzeb. "Nielubienie, nienawiść, czy może coś więcej? Dla nas to już powszednia kromka chleba, którą wiemy, jak ugryźć, ale nie przyjęcie zamówienia na wiązankę pogrzebową - tego nie mogliśmy zrozumieć! Pewnie, że zabolało, bo to jak w filmie grozy - takie rzeczy dzieją się w zakamarkach nienawiści, które potrafią rozniecić niezły ogień" - napisał dalej Owsiak. "A my Panu życzymy, by wszyscy bliscy zdrowi byli!" - dodał na zakończenie wiadomości

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Bożonarodzeniowa szopka w WatykanieWatykan. Zapalono lampki na 113-letnim świerku. Jest też szopka [ZDJĘCIA]

30. Finał WOŚP - zbiórka na sprzęt do diagnostyki i leczenia wzroku

30. Finał WOŚP odbędzie się 30 stycznia 2022 roku. Celem przyszłorocznej zbiórki będzie zapewnienie najwyższych standardów w diagnostyce i leczeniu wzorku dzieci.

Sama fundacja założona została przez Jerzego Owsiaka w 1993 roku. Za zebrane w zbiórkach WOŚP pieniądze, Orkiestra kupuje najbardziej nowoczesny sprzęt medyczny, który trafia do publicznych szpitali w Polsce. W ciągu 29 finałów, WOŚP zebrała 1,5 mld złotych, za które kupiła 67 tys. urządzeń medycznych.

Jerzy OwsiakJerzy Owsiak: Obrońców życia nie interesuje, co z tym życiem się dzieje

Więcej o: