Ciała dwóch mężczyzn znalezione przy autostradzie A1. Kilka dni wcześniej ich rodziny zgłosiły zaginięcie

Trwa wyjaśnianie okoliczności śmierci dwóch młodych mężczyzn, których ciała znaleziono przy autostradzie A1 w Świętoszowicach - powiat tarnogórski. Zaginięcie mężczyzn zgłosiły wcześniej ich rodziny. - Na ten moment nie wykluczamy żadnej wersji - mówi w rozmowie z Gazeta.pl podinsp. Aleksandra Nowara z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

- Policjanci ujawnili w czwartek rano zwłoki dwóch młodych mężczyzn w wieku 20 i 21 lat. Jeden z nich był mieszkańcem powiatu gliwickiego, drugi powiatu tarnowskiego - przekazała portalowi Gazeta.pl podinspektor Aleksandra Nowara z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Jak informowało nieoficjalnie radio RMF FM, ciała z ranami postrzałowymi głowy znajdowały się przy autostradzie A1 w Świętoszowicach.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Rodziny kilka dni wcześniej zgłosiły zaginięcie.

- Jeden z nich wyszedł w poniedziałek z domu i nie wrócił. Zaginięcie drugiego mężczyzny było zgłoszone później - mówi nam poinsp. Aleksandra Nowara.

- Sekcja da odpowiedź na pytanie, co było przyczyną zgonu. Na ten moment nie wykluczamy żadnej wersji, choć najbardziej prawdopodobną wydaje się samobójstwo - dodaje funkcjonariuszka.

Zobacz wideo Czy wiesz, co zrobić, gdy zaginie ktoś bliski?

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli w związku z myślami samobójczymi lub próbą samobójczą występuje zagrożenie życia, w celu natychmiastowej interwencji kryzysowej, zadzwoń na policję pod numer 112 lub udaj się na oddział pogotowia do miejscowego szpitala psychiatrycznego.

Jeśli potrzebujesz rozmowy z psychologiem, możesz zwrócić się do Centrum Wsparcia dla Osób w Stanie Kryzysu Psychicznego pod numerem 800 70 2222. Pod telefonem, mailem i czatem dyżurują specjaliści Fundacji ITAKA udzielający porad i kierujący dzwoniące osoby do odpowiedniej placówki pomocowej w ich regionie. Z Centrum skontaktować mogą się także bliscy osób, które wymagają pomocy.

Więcej o: